PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Юрій Подорожній
Автор: Юрій Подорожній

Чому Україні повернули захоплені кораблі

18 листопада Україні повернули три кораблі ВМФ, які були захоплені у листопаді 2018 року у районі Керченської протоки.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що зв’язку між рішенням Міжнародного трибуналу та переданням Україні кораблів немає.

25 травня у німецькому Гамбурзі Міжнародний трибунал з морського права (Іnternational Tribunal for the Law of the Sea, ITLOS) оголосив про застосування тимчасових заходів до Російської Федерації щодо порушення нею імунітетів трьох українських військових кораблів та 24 членів їхніх екіпажів, – розповідає політтехнолог Юрій Подорожній.

Проте українська сторона не наполягала на безумовному виконанні рішення суду, а долучила моряків до великої політичної гри, внаслідок чого росіяни зберегли обличчя принаймні для внутрішнього споживача у РФ.

Читайте: РФ повинна закрити справу проти моряків після повернення кораблів – адвокат

Самі ж росіяни пояснюють передання кораблів тим, що вони були речовим доказом у відкритій кримінальній справі про незаконний перетин російського кордону, і що саме зараз завершились слідчі дії, а тому стало можливе повернення українських кораблів.

Передання морських суден вже відбулося, але не у повному обсязі. Росіяни вилучили з суден військове обладнання та засоби зв’язку.

З одного боку, вилучається коштовне обладнання, з іншого – його відсутність унеможливлює проведення українськими правоохоронцями значної частини слідчих дій на кораблях.

Повернення кораблів з російського полону в Україну Путін бажає видати за акт доброї волі та прагнення до пошуку компромісів з Україною, зокрема на можливій зустрічі у нормандському форматі 9 грудня.

Читайте: Буксири ЗСУ прибули за захопленими РФ українськими кораблями

Цей жест буде ще одним елементом у грі під назвою Ми тут ні до чого. Важливим завданням росіян під час проведення зустрічі у нормандському форматі стане не стільки українське питання, скільки просування меседжів та створення правильного інформаційного фону щодо чергового рішення європейських санкцій проти Росії.

І можна вважати, російська сторона отримає бажане, тим більше, що зустріч пройде у Парижі, а саме Еманнуель Макрон став чи не найбільшим адвокатом російських ініціатив, і все це на тлі скромного мовчання Німеччини, яка так бажає запустити Північний потік-2. Тому, ймовірніше, Україна стане таким собі тлом тріумфального візиту Путіна до Європи.

У цьому контексті цікавим є те, до чого готують Зеленського його радники. Адже президент переконаний у тому, що він здатний домовитись з росіянами. Тільки все ще лишається запитання: Чи в українських інтересах?

Автор: Юрій Подорожній, політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка