PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ольга Голубовська
Автор: Ольга Голубовська

Евакуація з Китаю: чому паніки через повернення українців не повинно бути

Сьогоднішня ситуація з поверненням наших здорових громадян у нашу нездорову країну яскраво показала тільки одне – все те, що має прямий стосунок до національної безпеки країни, її біобезпеки, повинно мати чітку вертикаль (ніякої децентралізації) та пряме підпорядкування президенту. Хоча б на той період, який необхідний для відновлення втрачених функцій.

Ті, хто вважає, що людей не треба повертати, повинні розуміти:

 • Карантин – це режимно-обмежувальний захід у системі протиепідемічного захисту населення, що передбачає повну ізоляцію контактних осіб, яка забезпечується озброєною охороною. Конституційні права громадян та їхні свободи різко обмежуються.
 • Тривалий час люди перебувають під постійним пресингом заборонних та обмежувальних заходів, зокрема забороною виходити на вулиці, спілкуватися з близькими, купувати самостійно їжу тощо.

Читайте: Люди пригнічені: евакуйовані з Китаю поїдуть в Нові Санжари після дезінфекції

 • Постійне перебування у замкнутих просторах, на тлі тягаря цих обмежувальних заходів, формує у суспільстві вогнища соціально-психологічної напруженості – люди стають схильні до паніки, здійснюють неадекватні вчинки, зокрема завдають собі шкоди або піддають себе смертельній небезпеці.
 • У сучасному світі кожен з нас у будь-який час може опинитися у подібній ситуації. Запам’ятайте – ми перебуваємо на порозі серйозних глобальних викликів. І особисто мені не хотілося б бути покинутою нашою державою.

Ті, хто боїться завезення до країни вірусу, повинні знати, що:

 • Досить чітко відпрацьовані заходи щодо ізоляції прибулих співвітчизників та санітарного захисту території. Як не дивно, довелося скористатися знаннями “динозаврів” і “совків”. Тому я – спокійна.

Читайте: У пасажирів і членів екіпажу літака з Уханя симптомів ГРВІ немає – МОЗ

 • Більшу небезпеку та шкоду для країни, ніж наші співгромадяни з Китаю, несуть державні діячі, які не тільки ліквідували протиепідемічну службу, а й припинили готувати епідеміологів у медичних ВНЗ, чим вчинили, на мій погляд, диверсію проти України. Ці ж діячі підготували ґрунт для знищення інфекційних стаціонарів. Слава Богу, не встигли.
 • Також набагато більшу небезпеку зараз для нас має епідемія дурості, яка полягає у нагнітанні пристрастей, вигадуванні чуток, ритті окопів та запалюванні шин, щоб недопустити своїх здорових співвітчизників на обсервацію.

Хочу додати, що весь медперсонал (зона моєї відповідальності) готовий працювати вдень та вночі, укомплектований, морально стійкий та професійний.

Всі спокійно працюють та чекають прибуття наших співгромадян. Яких ми всі з вами обіймемо (хоча б віртуально) і приймемо такими, як вони є – з вірусом або без. Повертайтеся, дорогі, у вас є Батьківщина і ми вас чекаємо.

Читайте: Бактеріологічної небезпеки через евакуацію громадян з Китаю немає – ОП

Не хвилюйтеся, не грайтеся у політику, не піддавайтеся паніці, зберігайте спокій та здоровий глузд, друзі. І допомагайте нам своєю підтримкою виправити ті системні помилки, які були зроблені раніше. Бо ми з вами в одному човні.

Автор: Ольга Голубовська, лікар-інфекціоніст.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

  Знайшли помилку в тексті?

  Помилка