PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Олег Пономар

Трамп хоче купити Гренландію: для чого президенту США територія Данії

Президент США Дональд Трамп хоче купити Гренландію. Американські ЗМІ повідомляють, що проводяться консультації, чи можуть Штати втілити у життя цю ідею.

Проте екс-міністр закордонних справ Данії Мартін Лідегор сказав, що це жахлива думка з ризиком мілітаризації Гренландії і меншої незалежності гренландського народу, окрім великої втрати для королівства.

Трамп кілька разів цікавився у своїх радників – чи можливий варіант купівлі Гренландії у Данії. Він наводив приклад придбання Америкою Аляски у Росії. Більшість радників сказали президенту США, що такий варіант практично нереальний. Але Дональд Трамп попросив все одно опрацювати та вивчити це питання.

Читайте: Гренландія не продається! Данські політики відреагували на плани Трампа

Тут простежуються дві причини. Перша – великі поклади природних копалин у Гренландії. Друга – геополітичне стратегічне розташування та значення частини королівства Данії.

США мають військову базу у Гренландії, яку вони розмістили на території, орендованій у Данії на 10 років. Там розташовуються локатори стеження за пусками балістичних ракет. І Трамп вважає, що оренда – це не так надійно, як володіння.

Америка робить великі зусилля, щоб не допустити Китай та Росію до Гренландії. Планета стає меншою, і геополітична боротьба переміщується  в екзотичні місця.

Автор: Олег Пономар, політичний експерт, блогер.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка