PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ольга Йосипчук
Автор: Ольга Йосипчук

Порушення на виборах до Верховної Ради – спосіб нашкодити опоненту

21 липня – важливий та вирішальний день не лише для нових партій, але й останній шанс для старих реваншистів, які за будь-яку ціну готові отримати мандат.

Тому не дивно, що порушення на виборах до Верховної Ради є. З самого ранку, за словами голови ЦВК Тетяни Сліпачук, 27 дільниць відкрилися з запізненням на 10-20 хвилин.

Станом уже на 11.00 було зафіксовано 382 повідомлення, пов’язаних з виборчим процесом. Також не обійшлося цього разу і без мінування у місті Торецьку – 14 дільниць.

Читайте: В Авдіївці виборцям поклали ручки зі зникаючим чорнилом

Окрім порушень прав людей з інвалідністю, також були помічені і автобуси з гастролерами спортивної статури, яких зупинили у Харкові, та молодики зі зброєю в Коростишеві. Цікава історія з навмисним псуванням бюлетенів на певних дільницях, а також залиття їх чорнилами.

Складається враження, що темні сили і ті, хто розуміють, що їм не перемогти нових: активістів та новоспечених політиків, намагаються усіма ресурсами та засобами якщо не перемогти, то точно нашкодити опоненту.

Я певна, що ще до 20.00 МВС зафіксує купу порушень. З цього можна зробити висновок, що до проєвропейських стандартів прозорості та чесності виборів нам ще дуже далеко.

Читайте: Як проходять вибори до Верховної Ради 2019: портрети Леніна та масова агітація

Гадаю, новій Верховній Раді, окрім законів про депутатську недоторканість, відміну формули Ротердам+, закону про незаконне збагачення, варто нарешті провести перепис населення, а також розробити та впровадити електронне голосування, як в Ісландії. Це потрібно хоча б для заробітчан, які, не маючи офіційних документів, не можуть проголосувати в іншій державі. А це як мінімум декілька мільйонів осіб.

Це також мало б позитивні наслідки для голосування у Західних областях, зокрема в Закарпатті, де наразі найнижча явка серед усіх областей, яка зумовлена сезонними роботами та масовим виїздом молоді на заробітки.

Автор: Ольга Йосипчук, політолог, фандрейзер, засновник ГО НЕО Лідери.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка