PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Антон Кучухідзе

Трамп визнав Голанські висоти територією Ізраїля: що буде з Кримом

25 березня Дональд Трамп офіційно визнав Голанські висоти територією Ізраїлю.

По-перше, очевидно, що Трамп та Білий дім дуже прихильно налаштовані по відношенню до Біньяміна Нетаніягу (прем’єр-міністр Ізраїля) і в цілому до своїх зобов’язань щодо захисту інтересів і безпеки Ізраїлю.

Підписання даного документа стало логічним результатом спільної стратегії по відношенню США до Ізраїлю періоду Трампа.

Для них Ізраїль – головний союзник на Близькому Сході, який протистоїть Ірану. А Трамп якраз почав перегляд політики Вашингтона по відношенню до Ірану.

По-друге, не варто виключати фактор виборів в Ізраїлі. Партія Нетаніягу, яка прагне отримати більшість, не завжди її має за соціологічними опитуваннями. Ситуація наразі незрозуміла, чи вдасться йому отримати додатковий відсоток і сформувати більшість в парламенті і стати прем’єр-міністром.

Відповідно, така зовнішньополітична перемога додає Біньяміна Нетаніягу всередині країни рейтинг і створює образ переможця, посилюючи його праву проізраїльську політику конкретними результатами.

У світі це питання підтримають не всі. На Заході, в країнах Європейського Союзу, може бути розлом.

Якщо розглядати іранську ядерну програму, до цього часу між США і союзниками НАТО немає єдності. Америка вийшла, а європейці не можуть цілеспрямовано діяти. Тим не менше, на політичному рівні вони не відмовляються від іранської угоди і закликають США сісти за стіл переговорів.

Приблизна ситуація буде і тут. Є питання з точки зору міжнародного права, тому таке рішення не буде легким і рішучим для Європи, як для Трампа.

Сирія ж в черговий раз говоритиме, що це їх територія і це акт агресії. Політика офіційного Дамаска не зміниться, а навпаки посилитися в своїй суб’єктивної правоті. Ця ситуація більше додає невизначеності і конфліктності в регіоні, ніж стабільності. Але є національні інтереси США та Ізраїлю, які в даний момент збіглися.

Питання, яке залишається відкритим – чи отримає даний документ визнання від усього світового співтовариства?

Тактичне завдання було виконано – показати в переддень виборів, що Нетаніягу – сильний лідер і може домогтися для Ізраїлю більшого.

Чи може подібний сценарій повториться з Кримом? Це вже сталося. Така ситуація не на користь Криму і України. Це гри великих держав. Росія в 2014 році скористалася нашою внутрішньою слабкістю і незаконно анексувала наші території. США не визнають Крим частиною Росії ніколи, санкції прив’язані до повного повернення кримського півострова, тому їх позиція в даному питанні не зміниться.

Автор: Антон Кучухідзе, політолог-міжнародник.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка