PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олексій Арестович
Автор: Олексій Арестович

Вбивство Павла Шеремета: чи небезпечні ветерани для громадськості

12 грудня Нацполіція затримала підозрюваних у справі вбивства Павла Шеремета.

Заступник голови Національної поліції – начальник кримінальної поліції Євген Коваль повідомив, що слідство вийшло на п’ятьох виконавців.

Я вам кілька розумних речей скажу щодо затримання вбивць Шеремета, тільки ви не ображайтеся. Ніколи не треба поспішати кричати: Не винні! Україна, слава Богу, не Росія, а частково демократична країна, – розповідає військовий експерт Олексій Арестович.

Навіть Аваков не затримує у нас без серйозних підстав, тим більше у такій резонансній справі, увага до якої прикута у серйозних видань та політиків Заходу. Це не перше вбивство, яке здійснили ветерани. І не останнє.

Читайте: Поліція назвала прізвища п’ятьох виконавців вбивства Шеремета

Тому, що ветерани у нас не з Марсу, а з товщі суспільства, а яке воно у нас усім добре відомо. Інша справа, що ветерани АТО могли б бути розумнішими.

Звичайно, ця справа використовуватиметься ватною пропагандою і Москвою. Вона ще більше переконає суспільство і Зеленського у тому, що війну треба закінчувати, а військові та ветерани небезпечні для суспільства.

Саме тому ветерани могли б бути розумнішими, а не вбивати трирічних дітей та журналістів (з високою ймовірністю), як нещодавно.

Слідство незакінчене, і треба боротися за те, щоб воно було проведено під громадським (парламентським) контролем та у серйозному адвокатському супроводі, щоб поліція не натягала зайвого. А такі спроби будуть на 101%.

Читайте: Вбивство Шеремета: хронологія розслідування, яке триває три роки

Антимайдан та поліцейська мафія, яка тиснула на Майдан, до сьогодні чомусь служить з великим задоволенням, використовуючи всі ці випадки для роботи проти Майдану, ветеранів, дискредитації та розмиття спільноти.

Ветеранів закликаю пам’ятати, що наша справа – не зображати з себе катів та вершителів, а захищати державу і народ України. Саме тому потрібно бути розумнішими.

Однак, скільки б ще у рядах ветеранів не знайшлося злочинців, ветеранський рух не повинен дати себе ні розмити, ні дискредитувати, чітко та послідовно проводячи різницю, між героїзмом на фронті та злочинами проти особистості, суспільства та держави, самостійно виносячи справедливі оцінки подібним випадкам. А не кричати: Не винні! Репресії!

Справжня лажа почнеться не відразу після закінчення війни, а через два-три роки. І ще дуже багато ветеранів проявлять себе як злочинці. Також будуть ветеранські війни, коли одні вбиватимуть інших. На жаль, це закономірність після Другої світової.

Читайте: Зеленський: Хто замовив Павла Шеремета – відповідь знайдеться дуже скоро

Виною тому не тільки війна, невміння і/або небажання проводити якісну реабілітацію тим, хто воював. Ще буде багато вбивств та самогубств. Ветеранському руху доведеться зробити системні зусилля і для попередження цього, і для збереження доброго імені та впливу.

Автор: Олексій Арестович, військовий і політичний експерт.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка