PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Лев Парцхаладзе

З 1 серпня влаштування туалетів для відвідувачів у супермаркетах стане обов’язковим

1 серпня цього року в дію вступають нові зміни у державні будівельні норми Підприємства торгівлі, які зобов’язують всі нові і реконструйовані великі супермаркети з торговельною площею 2,5 тис. кв. метрів і більше влаштовувати туалети для відвідувачів.

– Вже з 1 серпня вступає в дію очікувана зміна у державні будівельні норми щодо проектування супермаркетів та інших магазинів. Тепер туалети для відвідувачів у супермаркетах, гіпермаркетах площею 2,5 тис. кв. метрів і більше є обов’язковими.

Розрахунок такий: 1 санітарний прилад на 600 кв. метрів торговельної площі, але не менше чотирьох санітарних приладів на об’єкт. Кабіни мають бути обов’язково окремо для чоловіків і для жінок, також мають бути універсальні туалети для зручного користування маломобільними групами населення.

За словами Парцхаладзе, в таких санвузлах мають також бути обов’язкові сповивальні столики для немовлят.

Всі ці зміни дозволять підвищити комфорт відвідувачів великих супермаркетів та гіпермаркетів.

Читайте: В Україні планують зробити громадські вбиральні на зупинках

Зміна №1 у ДБН В.2.2-23-2009 Підприємства торгівлі розроблена фахівцями ПАТ КиївЗНДІЕП.

ДБН Підприємства торгівлі поширюється на проектування нових, реконструкцію і розширення будівель, що існують, та окремих приміщень підприємств роздрібної торгівлі (магазинів, ринків) за винятком будинків оптової торгівлі, автосалонів і магазинів автозапчастин, зброї, складів будівельних матеріалів, виробничих фірм та магазинів тимчасового функціонування.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг, що існують, відповідно до їх призначення.

Автор: Лев Парцхаладзе, бізнесмен і політик

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка