PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Микола Давидюк
Автор: Микола Давидюк

Падіння Росії: що насправді роблять санкції

Не варто думати, що Росія впаде від санкцій чи Путін завтра перестане бути президентом. Російська Федерація має певний запас і економіка працює. Це можна порівняти з Іраном, який десятки років перебуває під санкціями і знаходив різні можливості відкриття офшорних компаній, компаній в різних країнах світу. І його економіка працює та намагається обійти санкції, хоча говорити про повноцінний розвиток не можна.

Поки Іран був під санкціями, виросли: Саудівська Аравія, Катар та ОАЕ. Тому, в даному випадку, санкції – історія не про повалення, а про відставання в розвитку, і про випередження країни, що потрапила під санкції її сусідами. Та, звичайно, втрата реалізації регіонального лідерства.

В такій ситуації краще розглянути питання не коли впаде Росія від санкцій, а що було б, якби їх не вводили. В такому випадку, Путін розіслав би лобістів і по медіа просував би зручні для себе меседжі щодо Криму. Вважали би, що вбивства на Донбасі пробачені. Це зелене світло імперському тоталітаризму.

Цього немає. Санкції продовжили. Те, що Європа, за рахунок своєї економіки, готова підтримувати Україну та світовий лад, свідчить про її небажання терпіти подібну поведінку Кремля.

Чи сильно постраждає Росія від введення нових санкцій? Найголовніше те, що це удар по Путіну, по його політичним та фінансовим елітам. Санкції не б’ють по звичайним громадянам. Вони не забороняють виїзд на лікування за кордон, не обмежують навчання, будування доріг чи будь-що інше. Санкції точкові, вони покликані показати певне політичне лідерство, вивести війська з Донбасу та Криму. І б’ють вони по тим, хто приймає рішення, виконує злочинні накази і хто є гаманцями самого Путіна. А звичайним росіянам, крім відставання в економіці, вони нічого не несуть.

Економіка в Росії дійсно занепала. По суті, про розвиток мало хто говорить. Росія всіма силами намагається дотувати падіння економіки. У Путіна на сьогодні немає можливості на великі інвестиційні проекти, немає можливості на тотальну корупцію і легкий гедонізм, який його свита сповідували не менше 15 років. Ця ситуація злить олігархічне оточення президента Росії, що втратити десяти-десятки мільярдів. Їм, на даний час, простіше позбутись Путіна, ніж терпіти санкції та його самого. Питання в тому, коли це станеться? Якщо на виборах буде мала явка виборців, певні політичні конкуренти, які налаштовані проти Путіна, підуть у наступ.

Нові санкції дієві. Те, що Путін сьогодні витрачається на боротьбу проти санкцій, інвестує в політиків-лобістів різних країн, лише підтвержує факт: санкції йому заважають. Зараз йде “ущербна” політика. Захід розуміє,як впливати на Путіна – і в політичному, і в психологічному плані. Не просто так з’явилася історія Panama papers, скрипка Ролдугіна, обговорюється його дочка і її чоловік, на якого записані акції. Ще й долучаються туди західні еліти, які на них працювали.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка