КМВА про нові вибухи в Києві 26 вересня: ППО не працювала, ракетних ударів не було

Під час нових вибухів у Києві 26 вересня, що прогриміли о десятій ранку, протиповітряна оборона міста не працювала, ракетне озброєння ворога по території столиці не застосовувалося.
Оновлено о 12:30. На цьому наголосив керівник міської військової адміністрації Сергій Попко.
Нові вибухи в Києві 26 вересня: що відомо
Перший вибух у Києві 26 вересня пролунав ще до оголошення повітряної тривоги о 09:59.
Після спрацювання сирен жителі та гості столиці почули ще один вибух.
У цей час Повітряні сили ЗСУ саме оголосили, що ракетна небезпека оголошена на всій території України через зліт МіГ-31К.
Потім оборонці неба повідомили про пуски двох ракет Х-47М Кинджал.
Ворожі боєприпаси в цей час тримали курс на Хмельниччину.
Нові вибухи в Києві 26 вересня: що говорять у КМВА
Невдовзі на нові вибухи в Києві відреагували в міській військовій адміністрації.
Там заявили, що перед та під час повітряної тривоги протиповітряна оборона столиці не працювала.
– По території Києва ракетне озброєння ворога не застосовувалося. Довіряйте лише офіційним джерелам інформації. Не панікуйте та не піддавайтеся на маніпуляції, – закликали в КМВА.
За дві години начальник МВА Сергій Попко оприлюднив розлоге повідомлення, щоб “додатково роз’яснити ранкову ситуацію в інформаційному просторі щодо так званих вибухів”.
На переконання Сергія Попка, “багато ЗМІ почали систематично маніпулювати терміном “вибухом”.
– Вони (ЗМІ, – Ред.) безпідставно та безвідповідально називають “вибухом” будь-який доволі гучний звук без розуміння причини його виникнення, – почав свої звинувачення в бік журналістів очільник КМВА.
Термін “вибух”, наголошує Сергій Попко, під час війни передовсім асоціюється із застосуванням ворогом потужної зброї, проведенням військових навчань, ліквідацією вибухонебезпечних предметів тощо.
– Інколи вибух може бути техногенного характеру (наприклад, газ). Але, крім цього, існують такі фізичні явища, як грім або подолання літаком/ракетою звукового бар’єра, – перераховував джерела походження вибуху Сергій Попко.
Назвавши гучний звук близько 10:00 26 вересня вибухом, певен Сергій Попко, спільноти та ЗМІ вдались до дезінформації, чим “посіяли панічні настрої серед населення”.
– Люди можуть сприймати таку інформацію, наприклад, як результат ракетного удару по столиці. Хоча насправді ППО столиці не працювала, по території Києва ракетне озброєння ворога не застосовувалося і не було інших воєнних чинників, які могли бути причиною “вибуху”, – повторив своє попереднє повідомлення керівник КМВА.
Було це подолання аеробалістичною ракетою Кинджал звукового бар’єра під час прольоту над Києвом чи інше фізичне явище – відповідь мають дати фахівці, компетентні в цьому питанні, зазначив очільник міської військової адміністрації.
– Кожен має робити свою справу. І робити на совість. А подібні маніпуляції та псевдоновини безвідповідальних ЗМІ лише діють на користь ворога, сіючи серед населення тривожні настрої.
Тому ще раз закликаю – довіряйте лише офіційним джерелам інформації, не панікуйте та не піддавайтеся на маніпуляції, – написав на завершення Сергій Попко.
Принагідно нагадаємо, що 19 квітня 2023 року, коли в небі над Києвом помітили яскравий спалах, у КМВА припустили, що це явище стало результатом падіння на Землю космічного супутника NASA.
Тоді Сергій Попко зазначив, що оприлюднили інформацію про падіння американського сателіта з приміткою “попередня інформація”, “аби заспокоїти жителів та гостей столиці”, тому що в “NASA попереджали про падіння на Землю їхнього космічного супутника”.
Щоправда, потім представник управління комунікацій NASA Роб Маргетта повідомив, що спалах над Києвом 19 квітня 2023 року не був пов’язаний з падінням їхнього космічного супутника.

Повномасштабна війна в Україні триває вже 946-ту добу.
За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні.
Джерело: КМВА, Повітряні сили ЗСУ