Шахтар – Динамо 2:3: дивіться онлайн трансляцію матчу УПЛ

Шахтар – Динамо 2:3: дивіться онлайн трансляцію матчу УПЛ

Шахтар: 26. Шевченко, 2. Бутко, 38. Кривцов, 18. Ордець, 66. Азеведо, 24. Танковський, 74. Коваленко, 29. Алан Патрік, 9. Дентиньо, 19. Феррейра, 59. Зубков
Запасні: 32. Каніболоцький, 5. Кучер, 17. Малишев, 11. Марлос, 10. Бернард, 28. Тайсон, 99. Бланко Лещук

Динамо: 35. Коваль, 4. Пантич, 5. Антунеш, 24. Віда, 44. Кадар, 9. Морозюк, 16. Сидорчук, 17. Рибалка, 19. Гармаш, 10. Ярмоленко, 41. Бєсєдін
Запасні: 72. Рудько, 14. Очігава, 26. Бурда, 8. Шепелєв, 15. Циганков, 20. Яремчук, 29. Буяльський

Голи: Патрік (23), Дентіньо (58) – Гармаш (20), Ярмоленко (53, пен), Ярмоленко (71)

Зараз дивляться

 

Динамо, онлайн, Шахтар
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Потребує перевірки
, редакторка стрічки

США хочуть перекласти стримування агресії Росії на союзників – WP

Піт Гегсет Хегсет
Фото: Getty Images

Міністр оборони США Піт Гегсет визначив пріоритетом для американської армії стримування Китаю від захоплення Тайваню.

Про це пише видання The Washington Post з посиланням на документ Пентагону.

Який пріоритет для США у сфері оборони

За інформацією видання, документ під назвою Тимчасові стратегічні настанови з питань національної оборони, з грифом таємно та не для іноземних громадян у більшості пунктів, поширили у Пентагоні у середині березня.

Стверджується, що цей документ підписаний американським міністром оборони Пітом Гегсетом.

– У документі в широких деталях описується реалізація бачення президента Дональда Трампа щодо підготовки, перемоги у потенційній війні з Пекіном і захисту США від загроз у близькому закордонні, зокрема щодо Гренландії та Панамського каналу, – йдеться у матеріалі.

Повідомляється, що у документі нібито описується потенційне вторгнення Китаю на Тайвань як винятковий сценарій, який повинен бути пріоритетним щодо інших можливих небезпек.

Зокрема, передбачається переорієнтація величезної військової архітектури США на Індо-Тихоокеанський регіон.

Що передбачають США для захисту Тайваню

Як пише видання, у документі передбачено збільшення присутності військ для захисту Тайваню. Зокрема, підводних човнів, бомбардувальників, морських безпілотників, спеціальних підрозділів армії та морської піхоти, а також посилення уваги до бомб, які здатні знищувати укріплені та підземні цілі.

Згідно з документом, передбачається покращення оборони місць дислокації армії США в Індо-Тихоокеанському регіоні, створення запасів на передових позиціях і покращення логістики.

У ньому йдеться, що Міноборони США чинитиме тиск на союзників у Європі, на Близькому Сході та у Східній Азії, щоб ці країни витрачали більше коштів на оборону й взяли на себе основну роль у стримуванні загроз з боку Росії, Північної Кореї та Ірану.

У документі стверджується, що нібито Китай є єдиною загрозою для Пентагону, на яку варто орієнтуватися.

За концепцією американського міністра оборони, Пентагон розбудовуватиме і забезпечуватиме ресурсами армію для протистояння передбачуваним загрозам.

Водночас під час планування війни з великими державами враховуватиметься лише потенційний конфлікт з Китаєм, а загроза з боку Росії здебільшого стосуватиметься європейських союзників.

У документі йдеться про те, що НАТО має взяти на себе набагато більший розподіл відповідальності, оскільки США не захочуть надати свої сили, пріоритети яких зосередяться в інших місцях.

Як відреагували у США на документ

Як стверджують у виданні, документ представили комітетам з національної безпеки американського Конгресу. Анонімний помічник одного з парламентарів повідомив, що республіканці та демократи вважають текст заплутаним.

У документі є заклик відмовитися від присутності США у більшості країн світу, зокрема на Близькому Сході. Водночас Білий дім планує зосередитися на демонстрації вогневої міці, стримуванні проти угрупування хуситів та тиску на Іран, стверджує джерело.

У виданні звернули увагу, що деякі положення з цього документа схожі зі звітом консервативної організації The Heritage Foundation за 2024 рік, а деякі з уривків є майже ідентичними.

У звіті Heritage, опублікованому влітку 2024 року, рекомендували Пентагону надати пріоритет трьом основним питанням. Серед них – стримування вторгнення на Тайвань, оборона США, збільшення розподілу безпекового тягаря між союзниками.

Крім того, у документі передбачено збільшення тиску на владу Тайваню для збільшення витрат на власну оборону.

Читайте також
У Пентагоні очікуються масові звільнення: Гегсет підписав меморандум
Пентагон
витрати на оборону, Китай, Міноборони, Пентагон, Тайвань

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка