
Ситуація в Україні – наче дежавю подій у Придністров’ї.
Вперше за 25 років замороженого конфлікту російським шпигунам вдалося проникнути у найвищі кабінети Молдовської республіки. В Молдові порушили справу за статтею зрада батьківщини – шпигунство на користь іншої держави.
На лаві підсудних колишній депутат Молдовського парламенту Юрій Балбачану.
До центрального офісу посольства РФ в республіці Молдова депутат Балбачан постачав інформацію протягом 10 років.
Карти правоохоронці розкрили не одразу, за народним обранцем ходили по п’ятах півроку, і фіксували, кому і що він передає.
Намагалися вербувати представники РФ, служба зовнішньої розвідки. Всі спроби вербування йшли від дипломатів. Під час арешту молдовського депутата поруч із ним знаходився військовий аташе Російської федерації.
Всі 5 військових аташе під керівництвом головного військового аташе були оголошені персонами нонграта в республіці Молдова.
З’ясувалося, що один із висланих – Олександр Грудін також координував постачання таких собі менеджерів війни на Донбас.
Також колишній голова МДБ Антюфеев який займав певні посади в ДНР ЛНР, коли його призначили, потягнув людей з якими разом працював в придністровському регіоні.
Він же Володимир Олександров, він же Вадим Шевцов – саме з цим ім’ям колишній начальник управління карного розшуку з Латвії прибув до Придністров’я і очолив там так зване міністерство Держбезпеки.
Дивіться: Засекречене Придністров’я – як живуть у невизнаній країні
РФ спочатку їх використовувала при створенні сепаратистських анклавів на Донеччині. Там разом із Ігорем Гіркиним за одним столом він вже з’явився під ім’ям Володимир Антюфєєв.
А ось колишнього керівника охорони Ігоря Смірнова, першого президента невизнаного Придністровя, полковника Валерія Гратова затримали вже українські прикордонники, при спробі перетнути українсько-молдовський кордон по підробленому паспорту.
Цей список спеціалістів із створення псевдореспублік не остаточний.
Ілля Ілашку став останнім кому Російська федерація виплатила компенсацію за рішенням Європейського суду із прав людини. Феміда визнала неналежними умови утримання та порушення низки прав ув’язненого – і постановила відшкодувати €180 тис.
Його затримали російські військові, коли він планував вбивство керівника невизнаного Придністров’я Ігоря Смірнова. І випустили лише після натиску міжнародної спільноти.
Колишній військовополонений каже: українці повинні вчитися на молдовських помилках. І не дати можливості перетворити війну на Донбасі у довготривалий заморожений конфлікт, як в Придністров’ї з головним диригентом в Кремлі.
До слова, Росія проігнорувала заклики Молдови і залишила війська у Придністров’ї для “стабільності”