Укр Рус
, Відеоредактор

Повії, гроші, елітні готелі та чорна ікра: як продаються євродепутати ПАРЄ

хабар

Звіт про корупцію в стінах Парламентської Асамблеї Ради Європи готували в режимі абсолютної секретності. Доступу до документу не мали навіть керівники організації. Рік незалежні слідчі збирали свідчення і докази і минулого тижня доповідь оприлюднили.

Мова йде про масштабну схему підкупу депутатів та високопосадовців Парламентської Асамблеї. Представники Азербайджану за даними слідства багато років підживлювали західних чиновників, аби ті ухвалювали правильні для влади в Баку рішення.


За даними свідків в ПАРЄ діяла система розподілу грошей. Яакко Лааксо – колишній депутат від  Фінляндії розподіляв банкноти по 500 євро, а Штеф Горіс від Бельгії відповідав за роздачу конвертів з грошима в найбільшій політичній групі Європейської народної партії.

Приміром, колишній депутат від Німеччини Едуард Лінднер отримав щонайменше 800 тисяч євро. Був серед спостерігачів на останніх президентських виборах в Азербайджані, які визнали їх демократичними.

Зараз дивляться

Лояльність купували не лише грошима, а й дорогими подарунками. Килими, ювелірні коштовності, ваучери в 5-зіркові готелі, авіаквитки бізнес-класу і навіть пропозиції полунички. В готельні номери відправляли вже оплачених повій.

Та найпоширенішим подарунком стала чорна ікра. Генсек ПАРЄ поляк Войцех Савицький визнав, що отримував коробки з делікатесом – від них мовляв було важко відмовитись.

Читайте: $38 тис. хабара: СБУ затримала на гарячому чиновника Укртрансбезпеки

Луку Волонте італійська поліція звинувачує в отриманні хабарів на кілька мільйонів євро. Його називають одним із ключових фінансових посередників азербайджанців.

Чимало депутатів в ПАРЄ переконані, що корупція стосується не лише Баку, а й Москви.

У корупційному звіті побіжно таки згадується і Росія. Серед таких країн як Вірменія, Туреччина та Чорногорія.

Після корупційного звіту депутати на Асамблеї погодились, що треба змінити систему ухвалення рішень в організації. А на порушників чекають санкції – поки що хабарникам заборонили виступати на сесіях.

До слова, Генпрокуратура та Нацполіція затримали на хабарі у $200 тис. голову Держгеокадастру України у Закарпатській області та його заступника.

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка