Чому Україна вимагає закрити небо над своїми територіями

З моменту вторгнення Росії в Україну наші дипломати наполягають на тому, щоб країни НАТО закрили небо над Україною.
Росія безжально бомбить будинки, лікарні та інші цивільні об’єкти. Армія РФ не вміє воювати в полі, тому єдиний спосіб отримати перевагу у війні – це кидати бомби на дітей, зокрема заборонені міжнародним правом.
Проте високопосадовці з НАТО та США не планують запроваджувати безпольотну зону над Україною, оскільки бояться ескалації конфлікту.
Чому Україна вимагає закрити небо
Нині саме ракетні удари по українських містах спричиняють найбільше проблем. Закрите небо – менше ракетних обстрілів українських міст.
Це збереже тисячі життів українців, адже у війні з Росією гине більше цивільних, ніж військових. А все тому, що Росія навмисно б’є ракетами по цивільних об’єктах, де живуть мирні люди.
Чому НАТО не поспішає закривати небо над Україною
Дипломати НАТО переконані, що це означатиме певне залучення Альянсу у війну з РФ. Так, міністерка оборони Канади Аніта Ананд заявила, що про встановлення над Україною силами НАТО безпольотної зони наразі не йдеться, оскільки це спровокує Росію на посилення конфлікту.
А ось парламент Естонії закликав країни-члени НАТО закрити небо над Україною. Поки це єдина країна Альянсу, яка висловила таку позицію.
Ще 28 лютого генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що у Альянсу немає намірів заходити в Україну – ані на землі, ані у повітряному просторі.
Речниця Білого дому Джейн Псакі заявила, що американський президент Джо Байден дав чітко зрозуміти: США не посилатиме свої війська на війну з Росією.
Вона додала, що безпольотна зона – потенційно прямий конфлікт та потенційна війна з Росією, в яку США не хочуть вступати. Раніше у США говорили, що пряма конфронтація НАТО з РФ – це буде третя світова війна.
До речі, США закривали небо Іраку, проте ще в 1990-х. Тоді це поняття передбачало знищення систем протиповітряної оборони тієї країни, яку вважали агресором, а також, власне, удари по авіації.
А ось Сирії 2016 року США відмовили у закритті неба. Аргумент був таким же, як і для України.
Безпольотна зона – це коли повітряний простір закривається, а будь-яка ціль, яка у ньому з’являється, одразу знищується силами НАТО. Тобто жоден російський гелікоптер або літак не зможе літати над Україною, бо його одразу ліквідують.
Проте нові технології дозволяють встановити безпольотну зону віддалено. Наприклад, на відстані декількох сотень кілометрів – з нейтральної зони у Чорному морі.