, редакторка стрічки

Вони просто м’ясо: що відомо про російські штрафні батальйони Шторм-Z

армія РФ російські військові
Фото: Getty Images

У Росії створили штрафні підрозділи, відомі як Шторм-Z. До лав набрали сотні військових і цивільних правопорушників та відправили на фронт в Україну.

Про це повідомляють журналісти Reuters, яким вдалося поспілкуватися із деякими бійцями батальйону.

За словами одного російського військового з частини № 40318, який у травні і червні воював поблизу Бахмута, штурмовики із цього батальйону – це просто м’ясо.

Зараз дивляться

Він розповів, що надавав медичну допомогу кільком пораненим бійцям Шторм-Z на полі бою, хоча командир наказав залишити бійців. Чому командир віддав такий наказ, російський військовий не знає, але говорить, що зазвичай керівництво вважало вояків із Шторм-Z менш цінними, ніж звичайних солдатів.

– Якщо коменданти ловлять когось із запахом алкоголю з рота, то негайно відправляють до загону Шторм-Z, – каже військовий.

Журналісти Reuters зв’язалися з офіцером частини № 40318, проте той відмовився давати коментар щодо Шторм-Z і поклав слухавку. Від Міноборони РФ журналісти також не дочекалися відповіді.

Пропагандистські ЗМІ стверджують, що загони Шторм-Z існують, вони брали участь в боях, а деякі навіть отримали медалі.

Читайте також
Вагнер може знову повернутися в Україну: в ISW назвали, хто може очолити ПВК
База ПВК Вагнера в Білорусі

Кого відправляють до штрафних батальйонів

Штрафні загони налічують близько 100-150 бійців в кожному. Вони входять до складу регулярних армійських підрозділів, зазвичай їх відправляють на найскладніші ділянки фронту, де вони часто зазнають великих втрат.

Один окупант, засуджений за крадіжку, який був завербований ще у в’язниці, розповів, що із 120 військових вижило лише 15. Це було під Бахмутом у червні.

За словами опитаних, до складу загонів входять засуджені, які добровільно зголосилися воювати в обмін на обіцянку помилування, і солдати строкової служби, покарані за дисциплінарні порушення. Підрозділи Шторм-Z підпорядковуються безпосередньо Міністерству оборони РФ.

За даними незалежної організації Conflict Intelligence Team, Міноборони РФ використовує загони Шторм-Z як витратну піхоту. Солдатів просто кидають на найнебезпечніші ділянки фронту як в обороні, так і в наступі.

Перші повідомлення про існування штрафних загонів Шторм-Z з’явилися в квітні, коли американський Інститут вивчення війни (ISW) розповів про витік військового звіту Міноборони РФ про формування загонів.

У Reuters не можуть точно сказати, скільки загалом солдатів воюють у цих підрозділах, хоча за словами тих, хто безпосередньо причетний до Шторм-Z, йдеться про щонайменше кілька сотень штурмовиків на фронті.

Читайте також
Розвідка Британії: навколо Бахмута концентруються вагнерівці
Бойовик ПВК Вагнера

Історичний прецедент

Штрафбати існували і в Червоній армії. Так, у 1942 році, коли армія СРСР відступала перед нацистами, диктатор Йосип Сталін наказав солдатам, які в паніці залишали свої пости, формувати штрафні батальйони на найнебезпечніших ділянках фронту.

Згідно з російським законодавством про військову дисципліну, військовослужбовець може бути переведений у штрафну частину тільки за вироком військового суду. Ніхто з тих, кого відправили в Шторм-Z, не поставав перед судом.

Варто зазначити, що Женевська конвенція не поширюється на солдатів зі штрафбатів.

Читайте також
Росія починає залучати стратегічні резерви, щоб компенсувати втрати – Євлаш
армія РФ

Джерело: Reuters
Армія Росії, Війна в Україні, Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка