Укр Рус
, редакторка стрічки

Петр Павел зробив заяву щодо відправки західних військ в Україну

президент Чехії Петр Павел
Фото: Getty Images

Європа не має обмежувати свої можливості для підтримки України, яка бореться проти агресії РФ.

Таку думку під час пресконференції з президентом Франції Емманюелем Макроном висловив президент Чехії Петр Павел, пише Novinky.

Зокрема, він закликав до розширення форм допомоги, включаючи можливу присутність іноземних військ в Україні. Петр Павел зауважив, що йдеться не про відправку бойових підрозділів, а про форми допомоги і “небойову участь”.

Зараз дивляться

– Я за те, щоб шукати нові шляхи, включаючи продовження дискусії про можливу присутність в Україні. Давайте не обмежувати себе там, де ми не повинні, – сказав президент Чехії.

Він додав, що Європа повинна відігравати більшу роль у стримуванні Росії. Крім того, на думку Петра Павла, немає різниці, чи будуть українські солдати, наприклад, проходити підготовку із західними інструкторами за кордоном або безпосередньо в Україні.

– Україна, хоча й зазнала нападу, все ще залишається суверенною країною, – сказав він, нагадавши, що можлива навчальна місія не є порушенням будь-яких міжнародних правил.

На останок Павел додав, що країни самі вирішують, яку форму допомоги обрати.

Читайте також
Путін спантеличений: Мусієнко пояснив, навіщо Макрон заявив про французькі війська в Україні
Чи відправить Франція війська в Україну та реакція Путіна на заяву Макрона – пояснення

Відправка західних військ в Україну

27 лютого на саміті лідерів Європи в Парижі порушували тему відправки західних військ в Україну. Зокрема Макрон заявив, що цього не можна виключати. Це спровокувало негативну реакцію з боку низки країни.

Зокрема Швеція, Чехія та Польща не розглядають введення своїх військ в Україну. Зі свого боку голова словацького уряду Роберт Фіцо зазначив, що не може уявити, щоб на території України перебували солдати країн-членів НАТО.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц зазначив, що наземних військ країн ЄС чи НАТО, зокрема й Німеччини, не буде на території України.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг також заявив, що не планується відправлення військ блоку до України.

Також прессекретарка Ради нацбезпеки США Едрієн Вотсон заявила, що Джо Байден не має наміру відправляти війська воювати в Україні.

Зі свого боку прем’єр-міністр Естонії Кая Калас зазначила, що не можна виключати жодних способів надання допомоги Україні, оскільки російські війська в жодному разі не повинні перемогти.

Війна в Україні, Еммануель Макрон, Петр Павел, Чехія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка