Байден: Україна може зупинити Путіна, якщо ми будемо з Україною і надамо їй зброю

Президент США Джо Байден почав виступ у Конгресі із заяви про необхідність надати військову допомогу Україні у боротьбі з повномасштабною агресією Росії.
Що говорив президент США Джо Байден у Конгресі – далі у матеріалі Фактів ICTV.
- Байден про Україну
- Законопроєкт про нацбезпеку
- Стосунки з Китаєм
- Війна Ізраїлю та ХАМАС
- Кліматична криза
- Ситуація в США
- Кого запросили на виступ Байдена у Конгресі
Заява Байдена
Президент США розпочав свій виступ з порівняння російського диктатора Володимира Путіна з Адольфом Гітлером.
Він зазначив, що у 1941 році метою президента Франкліна Рузвельта було пробудити Конгрес і попередити народ, що настав надзвичайний час, коли у світі були атаковані свобода і демократія.
За словами американського лідера, зараз свобода і демократія знову перебувають під загрозою “як вдома, так і за кордоном”.
– Сьогодні я прийшов до тієї самої зали, щоби звернутися до нації. Тепер перед нами постав безпрецедентний момент. І так, я маю на меті сьогодні пробудити Конгрес та попередити американський народ, що зараз також настав надзвичайний час.
Путін йде маршем, він вторгся в Україну та сіє хаос по всій Європі, а також за її межами.
Якщо хтось вважає, що Путін зупиниться в Україні – я вважаю, що Путін не зупиниться.
Але Україна може зупинити Путіна, якщо ми будемо з Україною і надамо їй зброю, таку як треба.
І це все , що просить Україна. Вони не просять наших солдат. І жодного солдата немає в Україні. І я маю рішучий намір, що так і буде, – президент США Джо Байден розпочав з України своє звернення щодо стану справ у державі.
Він додав: якщо Сполучені Штати підуть зараз, це поставить під загрозу Україну, Європу та вільний світ.
Президент США також передав послання російському диктактору Володимиру Путіну.
– Дональд Трамп каже Путіну: “Роби все, що хочеш”. Моє послання Путіну просте: ми не підемо. Я не буду вклонятися, – заявив Байден.
Donald Trump tells Putin to “do whatever the hell you want.”
My message to Putin is simple: We will not walk away. I will not bow down. pic.twitter.com/Q150zXOa8q
— Joe Biden (@JoeBiden) March 8, 2024
Законопроєкт про нацбезпеку
Байден у промові звинувачував експрезидента США Дональда Трампа у провалі законопроєкту про кордон.
Він також жорстко критикував законодавців за те, що вони не ухвалили двопартійний законопроєкт, зокрема, через шалену опозицію республіканців у Палаті представників.
Згідно з цим законом, було б найнято 1500 агентів прикордонної служби, а також ще 100 імміграційних суддів, щоб допомогти розібратися з справами, що накопичилися в імміграційній системі.
– Законопроект врятує життя. І наведе лад на кордоні, – підкреслив він.
Президент зазначив, що документ також дасть йому можливість “тимчасово закрити” кордон, коли кількість мігрантів стане “величезною”.
Стосунки з Китаєм
Байден у промові також прокоментував конкуренцію США з Китаєм, заявивши, що дефіцит торгівлі США з Китаєм знизився до “найнижчої точки за понад десять років”.
Він наголосив, що Сполучені Штати виступають проти несправедливої економічної практики Китаю та пообіцяв, що США захищатимуть Тайвань.
– Ми хочемо конкуренції з Китаєм, але не конфлікту, – сказав він.
Війна Ізраїлю проти ХАМАС
Байден назвав війну в секторі Гази як таку, що “вивертає кишки” цивільному населенню Ізраїлю та Палестини вже кілька місяців.
Він пообіцяв працювати над тим, щоб повернути кожного заручника додому, вказуючи на американські сім’ї, чиї близькі все ще перебувають у полоні бойовиків ХАМАС.
За його словами, США також “безперервно працюють над встановленням негайного припинення вогню, яке триватиме щонайменше шість тижнів”.
Байден також оголосив, що американські військові побудують порт в Газі, щоб дозволити більшій кількості гуманітарної допомоги прибути на територію, де ведуться бойові дії. Очікується, що створення порту займе кілька тижнів.
Водночас очільник США попередив Ізраїль, що він “також повинен зробити свій внесок”.
– Керівництву Ізраїлю я кажу це. Гуманітарна допомога не може бути другорядним фактором або розмінною монетою. Захист і порятунок невинних життів має бути пріоритетом, – наголосив він.
Кліматична криза
Байден назвав себе “найрішучішим” президентом щодо кліматичних рішень, заявивши, що викиди вуглецю зменшаться на 50% до 2030 року.
– Створюємо десятки тисяч робочих місць в сфері чистої енергії. У нас півмільйонне виробництво електричних автомобілів, створюється півмільйона зарядних станцій, – додав він.
Ситуація в США
Освіта
Байден заявив, що “найкраща система освіти у світі” необхідна для розвитку американської економіки.
Він похвалився своїми змінами в системі студентських позик США, які зменшили борг для майже 4 мільйонів американців, “включаючи медсестер і пожежників”.
– Таке полегшення добре для економіки, тому що люди тепер можуть купити житло, розпочати бізнес і навіть створити сім’ю. До того ж, я хочу підвищити зарплату вчителям державних шкіл, – додав він.
Соціальний захист
Лідер Сполучених Штатів у Конгресі попросив пообіцяти “стати на захист людей похилого віку”, захищаючи такі соціальні програми, як соціальне забезпечення та медичне страхування.
– Якщо хтось тут спробує урізати соціальне забезпечення або страхування, я зупиню вас, – наголосив президент.
Байден також зазначив, що американці платять більше за рецептурні ліки. За його словами, “це неправильно, і я покінчу з цим”.
Він також хоче піти далі і обмежити вартість рецептів на рівні $2,000 на рік для всіх.
Економіка
За словами Байдена, економіка зараз сильніша, ніж тоді, коли він вступив на посаду в 2021 році.
– Це не потрапляє в новини, але в тисячах міст і містечок американський народ пише найбільшу історію повернення, яку ще ніколи не розповідали. Повернення Америки – це побудова майбутнього американських можливостей, побудова економіки з середини і знизу вгору, – йдеться у зверненні президента.
Податки
Байден запропонував збільшити податки для найбагатших людей країни, стверджуючи, що ці гроші можуть бути використані для подальшого скорочення федерального дефіциту та фінансування федеральних ініціатив.
Він розкритикував республіканців, заявивши, що політика минулої адміністрації принесла користь 1% найбагатших людей, і запропонував підвищити податки для мільярдерів.
– Справедливий податковий кодекс – це те, як ми інвестуємо і робимо цю країну великою. Охорона здоров’я, освіта, оборона і багато іншого, – сказав очільник Сполучних Штатів.
Президент наголосив, що “жоден мільярдер не повинен платити нижчий федеральний податок, ніж вчитель, санітарний працівник або медсестра”.
Він також пообіцяв зміцнити систему соціального забезпечення, додавши, що “робочі люди, які побудували цю країну, платять на соціальне забезпечення більше, ніж мільйонери і мільярдери”.
Допомога Україні
Раніше координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що ситуація в Європі змінилася, тому для національної безпеки США важливо надати допомогу Україні для захисту від Росії.
– Звичайно, підтримка України тут на першому місці. Це означає допомогти українським солдатам досягати успіху в бою проти російської агресії. Але від цього виграє і наша національна безпека, адже ситуація на європейському континенті змінилася. Якщо ми просто дозволимо Путіну завоювати Україну, чого він все ще хоче, тоді він опиниться на порозі НАТО, – вважає Кірбі.
Нещодавно стало відомо, що в адміністрації Джо Байдена розглядали можливість надати близько $200 млн допомоги Україні, які планували переспрямувати з бюджету американської армії.
У виданні Bloomberg повідомляли, що гроші можуть залучити, щоб закупити критично важливу зброю та необхідні боєприпаси, адже зараз в ЗСУ недостатньо артилерії для оборони від російських військ.
Іноземні журналісти звернули увагу, що ці кошти є дуже незначними для допомоги Україні, якщо порівнювати з $61 млрд, за які довгий час не могли проголосувати та виділити в американському Конгресі.
Водночас речниця Білого дому Карін Жан-П’єр наголосила, що виділення допомоги Україні стосується американської національної безпеки. На її думку, США не можуть дозволити політиці поставити під загрозу нацбезпеку.
Кого запросили на виступ Байдена в Конгресі
На виступ Джо Байдена у Конгресі США запросили українського військового Андрія Чевозорова, який дістав поранення під час боїв та лікується у госпіталі в Нью-Йорку. 25-річний солдат має ампутацію нижче коліна.
Сам Андрій Чевозоров родом з Кривого Рогу. Перед початком повномасштабного вторгнення він працював у гірничотранспортному цеху.
У вересні 2023 року солдат дістав мінне поранення під час розмінування території поблизу Старомайорського Донецької області.
А наприкінці січня він приїхав до Нью-Йорка, щоб пройти протезування та реабілітаційне лікування в університетській лікарні Стейтен-Айленда.
