В’єтнам посилить стратегічне партнерство зі США після візиту Путіна до КНДР

В’єтнам і Сполучені Штати ухвалили рішення про розвиток і зміцнення стратегічної співпраці після візиту глави Кремля Володимира Путіна до Пхеньяна, а потім і до в’єтнамської столиці Ханой.
Так, 21 червня помічник держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихоокеанського регіону Деніел Крітенбрінк провів зустріч із міністром закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Соном.
Американський чиновник вирушив у Ханой, де заявив, що Вашингтон зацікавлений у сильній і розвиненій державності В’єтнаму.
Крітенбрінк також підтвердив, що США вітають і цінують дедалі важливішу роль В’єтнаму на багатосторонніх та регіональних форумах.
За кілька днів до цього керівництво Штатів розкритикувало позицію В’єтнаму, який прийняв Путіна, що спочатку відвідав тоталітарну КНДР.
Путін у В’єтнамі – мета візиту
Російський диктатор Путін справді вирушив до В’єтнаму відразу як провів низку урочистих зустрічей із Кім Чен Ином.
Деякі експерти вважають, що візит кремлівського лідера в Ханой був вигідним як РФ, так і В’єтнаму.
Для Москви це шанс продемонструвати, що Росія не перебуває у статусі міжнародної ізоляції після серії масштабних західних санкцій, а В’єтнам у такий спосіб показав свою значущість Китаю.
Під час переговорів із в’єтнамським президентом То Ламом Путін порушив питання економічної співпраці, а також відносин в енергетичній сфері.
