ВПК, паливо та металургія: США розширили санкції проти 400 суб’єктів з РФ

Сполучені Штати запровадили нові санкції проти близько 400 суб’єктів, які пов’язані із промисловими та іншими галузями РФ.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Згодом детальний список санкцій оприлюднило Міністерство фінансів США.
Санкції США проти РФ
– За день до Дня Незалежності України Мінфін США продовжує виконувати санкційні зобов’язання G7 на підтримку України, – йдеться у повідомленні американського відомства.
За повідомленням Єрмака, новий пакет санкцій охоплює близько 400 суб’єктів, пов’язаних з російськими паливно-енергетичними та металургійними секторами, фінансовою сферою та постачанням товарів подвійного призначення для військово-промислового комплексу Росії в обхід санкцій.
– Нові обмеження суттєво вплинуть на ключові для Росії нафтові та газові проєкти, – написав він.
Зокрема, під санкції потрапили такі компанії, як:
- ТОВ Экропромстрой, дочірня компанія Новатэк, якій передано 40% ТОВ Арктик СПГ-2;
- ТОВ Межрегионстрой, яка будує об’єкти для проєкту Восток Ойл від Роснефть;
- ПАТ Якутская топливно-энергетическая компания (ЯТЕК), відповідальна за проєкт СПГ Якутия.
Крім того, санкції також накладаються на найбільших експортерів вугілля з Росії, таких як СДС Уголь, УК Мечел-Майнинг, АТ Стройсервис, та дві дочірні компанії Росатома.
Як вказує керівник ОПУ, до санкційних списків також були внесені російські інститути військових розробок, виробники безпілотних літальних апаратів та електроніки, а також компанії, які обслуговують потреби російського ВПК, разом із їхніми власниками та менеджментом.
Щодо іноземних представників, завдяки яким Кремлю вдавалось обходити санкції, то під санкції потраплять посередники з ОАЕ, Гонконгу, Туреччини, Казахстану, Киргизстану та Китаю, які здійснювали поставки мікроелектроніки в Росію.
– Деякі з цих компаній постачали товари на мільйони доларів, – зазначив Єрмак.
Обмеження, накладені Штатами, також поширюються на мережі суб’єктів, залучених до забезпечення російського ВПК, зокрема учасників схеми постачання західних компонентів для виробника винищувачів Су.
За даними Єрмака, США також посилять контроль за експортом до Росії та Білорусі та планують обмежити доступ компаній цих країн до програмного забезпечення для верстатів з числовим програмним керуванням (ЧПК).
– До списку компаній, які підпадають під суворі вимоги ліцензування експорту, додано 131 компанію з Росії, Китаю, Ірану, Туреччини, ОАЕ, Казахстану та інших країн, підозрюваних у порушенні санкцій, – написав він.
Нагадаємо, у липні агентство Bloomberg повідомляло, що низці російських експортерів сировинних товарів останнім часом стало значно складніше вести торгівлю з Китаєм через обмеження на прямі платежі в юанях. Це було пов’язано із тим, як США в червні розширили критерії для запровадження санкцій.