В ISW проаналізували погрози Путіна про нові умови застосування ядерної зброї

Заява Путіна про плани розширити список умов для застосування ядерної зброї, ймовірно, має на мені викликати новий сплеск паніки серед західних політиків та вплинути на подальшу допомогу Україні.
Про це йдеться в аналізі аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).
Що означають погрози Путіна про нові умови застосування ядерної зброї
Експерти ISW зазначають, що російський диктатор Путін продовжує погрожувати можливістю ядерної конфронтації між Росією та Заходом для того, щоб посилити контроль над ухваленням рішень на Заході та перешкодити Україні отримати дозвіл на використання західного озброєння для атак на військові об’єкти на території Росії.
Під час першого відкритого засідання постійної конференції Ради безпеки Росії з питань ядерного стримування 25 вересня Путін заявив, що Росія оновлює свою ядерну доктрину, щоб додати уточнення щодо передумов для застосування Росією ядерної зброї.
Путін поділився двома уточненнями до ядерної доктрини РФ, заявивши, що Кремль розгляне можливість застосування ядерної зброї за таких умов:
- у разі агресії проти Росії з боку неядерної держави за підтримки чи участі ядерної держави;
- у випадку отримання достовірної інформації про масований запуск повітряно-космічної зброї проти Росії та про перетин цією зброєю кордонів РФ.
Російський диктатор уточнив, що йдеться про готовність до ядерної відповіді у разі застосування літаків стратегічної і тактичної авіації, крилатих ракет, безпілотників, гіперзвукових та інших літальних апаратів.
Ядерна доктрина РФ: яка мета погроз Путіна ядерною зброєю
Аналітики Інституту вивчення війни припускають, що подібними заявами Путін, ймовірно, має намір викликати нову хвилю паніки серед західних політиків у особливо критичний момент дискусій щодо здатності України використовувати західне озброєння для ударів по території РФ.
Директор Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) Вільям Бернс на початку вересня цього року застеріг західних політиків від надмірного страху перед шаблонним брязканням ядерною зброєю з боку країни-агресора.
Водночас в ISW давно вважають, що погрози ядерною зброєю Росії є частиною зусиль Кремля, спрямованих на самостримування Заходу, а не є показником готовності Росії справді застосувати ядерну зброю.
На думку аналітиків Інституту вивчення війни, Росія навряд чи застосує ядерну зброю в Україні, чи деінде.