Теорія перемоги РФ, спрямована на затягування війни, може зазнати поразки – ISW

Нинішня теорія перемоги Путіна в Україні спрямована на затягування війни та передбачає, що російські війська можуть пережити західну підтримку України і зруйнувати український опір, вигравши війну на виснаження. Однак ця стратегія може зазнати поразки.
Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Стратегія РФ щодо затягування війни може зазнати поразки
Аналітики ISW зауважують, що Росія, найімовірніше, зіткнеться з серйозними середньо- та довгостроковими обмеженнями, які підірвуть її стратегічні зусилля.
Зазначається, що Путін і військове командування РФ зобов’язали своїх військових протягом року проводити наступальні дії вздовж лінії фронту на сході та північному сході України.
Ці дії спрямовані на виснаження українських військ і запобігання накопиченню Україною необхідної живої сили та матеріальних засобів для проведення контрнаступальних операцій.
Експерти Інституту вивчення війни припускають, що Путін і російське військове командування, ймовірно, розглядають збереження ініціативи на всьому театрі воєнних дій як стратегічний пріоритет.
Вони показали, що терпимо ставляться до тривалих наступальних операцій, які призводять до поступового, повзучого просування, далекого від запланованих оперативних цілей.
У звіті ISW зазначається, що російські військові наразі намагаються усунути загрозу з боку ЗСУ в Курській області й одночасно зберегти наступальний тиск на сході України, переслідуючи свої давні оперативні цілі.
На чому ґрунтується теорія перемоги РФ
За словами аналітиків, теорія перемоги Путіна ґрунтується на тому, що війська РФ будуть проводити послідовні наступальні операції протягом невизначеного часу.
Але ці виснажливі наступальні операції, ймовірно, значно зменшать наявну російську живу силу і техніку, що змусить російські війська сповільнити темпи наступу принаймні на окремих ділянках фронту. Це створить можливості для українських військових конкурувати і, ймовірно, перехопити ініціативу на полі бою.
Експерти Інституту вивчення війни також говорять про те, що середньо- і довгострокові обмеження військового потенціалу та військово-промислового виробництва Росії підірвуть здатність країни-агресора підтримувати послідовні наступальні дії, спрямовані на затягування війни та виснаження ЗСУ.
Водночас в ISW спостерігають постійне збільшення фінансових стимулів, які російська влада пропонує за укладення військового контракту з Міноборони. Це свідчить про те, що Росія вичерпує резерви добровольців, які бажають брати участь у війні проти України.
Зараз Росія покладається на відновлення великого, але обмеженого запасу обладнання радянських часів, щоб компенсувати свої величезні втрати в Україні, і, здається, виснажує запаси з дедалі більшою швидкістю.
В ISW нагадали, що Росія використовує партнерські відносини з Північною Кореєю та Іраном для придбання боєприпасів і військової техніки, а також співпрацює з Китайською Народною Республікою для придбання критично важливих компонентів для оборонного виробництва.
Проте ці міжнародні закупівлі не зможуть задовольнити всі потреби Росії в матеріально-технічних засобах для війни в Україні.
Повномасштабна війна в Україні триває вже 967-му добу.
За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні.
