Укр Рус
, випускова редакторка YouTube-каналів ICTV, Fakty ICTV, Вікна-новини

Казка про один народ: Путін написав статтю про Україну

Володимир Путін

Президент РФ Володимир Путін написав статтю про Україну та “історичну єдність” українців із росіянами, у якій вчергове повторив російські пропагандистські наративи щодо нашої держави.

Текст статті двома мовами (російською та українською) опублікували на сайті Кремля.

Про що написав Путін

Російсько-український конфлікт президент РФ порівняв зі стіною між частинами “одного історичного і духовного простору”, і запевнив, що це велика спільна біда та трагедія.

Зараз дивляться

Викладаючи свою версію стислої начебто історії України з періоду Русі, Путін керувався імперським баченням єдиної країни.

Вкотре він на російський лад пояснив етимологію слова Україна та українці.

Посилаючись на неуточнені джерела, він заявив, що раніше українцем називали “прикордонного вояка, який забезпечував захист зовнішніх кордонів”.

Також Володимир Путін не оминув теми культури: він нагадав, що поет Тарас Шевченко писав російською, а Микола Гоголь був “справжнім патріотом Росії”.

– Їхні твори є нашим спільним літературним і культурним надбанням.

Торкаючись історії Радянського Союзу, Путін заявив, що саме в СРСР “вперше офіційно було закріплено статус українського народу”.

Сталося це нібито завдяки радянській національній політиці, яка отримала назву коренізація. Водночас про Голодомор 1932-1933 років, який розпочався після згортання коренізації, Путін згадав лише наприкінці статті.

– Спільну для нас трагедію колективізації, голоду початку 30-х років почали видавати за геноцид українського народу.

Далі Путін не обійшов теми приєднання низки земель до складу УРСР у воєнні та повоєнні часи. Передання Кримської області РРФСР у 1954 році він назвав “грубим порушенням”.

Сучасну ж Україну Володимир Путін назвав “породженням радянської епохи”, оскільки створювалася нібито за рахунок “історичної Росії”.

Також Путін вкотре не визнав вторгнення РФ на територію України і повторив кремлівські тези про “братовбивство” і начебто “Донбас просто не потрібен” Києву.

Російсько-український конфлікт на Донбасі

12 квітня 2014 року на територію України без жодного попередження вторглися військові підрозділи РФ, почалося захоплення адмінбудівель у містах Слов’янськ та Краматорськ.

Вже наступного дня в Україні оголосили про початок АТО – антитерористичної операції, яку планувалося закінчити за декілька тижнів.

Військовий конфлікт затягнувся, у травні 2014 року сепаратисти оголосили про створення так званих ДНР та ЛНР на захоплених територіях Донеччини та Луганщини.

Починаючи з 30 квітня 2018 року, АТО змінили на ООС – загальновійськову операцію Об’єднаних сил. Відтоді командування операцією передали до Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ.

Міжнародна спільнота підтримала Україну та засудила дії Росії, яка, не визнаючи псевдореспублік, систематично допомагала сепаратистам та фінансувала існування “ЛДНР”.

За це Росію офіційно виключили з Великої вісімки, а також було накладено низку санкцій. Водночас РФ залишається у складі Нормандської четвірки, мета діяльності якої полягає у врегулюванні конфлікту на сході України.

Згідно з офіційними даними, за період із квітня 2014 до кінця грудня 2020 року на сході України загинули 13,1-13,3 тис. осіб.

Серед них – понад 4,1 тис. українських військових, більше 3,3 тис. цивільних мешканців Донбасу та ще понад 5,7 тис. бойовиків.

Станом на літо 2021 року в зоні ООС діє режим припинення вогню, однак провокації із боку російських найманців продовжуються.

Володимир Путін, Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка