, журналіст, випусковий редактор YouTube-каналу Факти ICTV

Регламентний комітет Палати представників США підтримав закон про ленд-ліз для України

Ленд-ліз для України: у США почали розглядати законопроект

Регламентний комітет Палати представників США підтримав законопроєкт про ленд-ліз для України.

Йдеться про законопроект S. 3522.

6 квітня за цей закон проголосував Сенат США. Згідно з регламентом, далі він передається Регламентному комітету Палати представників.

Зараз дивляться

От саме 27 квітня цей комітет без поправок підтримав законопроект про ленд-ліз для України. Далі його передадуть на розгляд Палаті представників. Після ухвали там проект закону передадуть на підпис президенту США Джо Байдену.

Очікується, що Палата представників розгляне законопроект про ленд-ліз вже цього тижня. Зокрема про це натякнув один з конгресменів.

– Цього тижня конгресмени демократи у Палаті представників і надалі підтримуватиме народ України шляхом голосування за закон про ленд-ліз для захисту демократії в Україні та закон про арешт активів для відновлення України. Час перевести ці рахунки на фінішну пряму! – зазначив конгресмен Джо Негус.

Що таке ленд-ліз

Вперше програма ленд-лізу була застосована у часи Другої світової війни. Тоді США передавали своїм союзникам з антигітлерівської коаліції боєприпаси, військову техніку, озброєння, спорядження, продовольство, нафтопродукти для боротьби з нацистською Німеччиною.

Ленд-ліз тоді діяв з березня 1941 року до 20 вересня 1945-го. З того часу цей правовий механізм жодного разу не застосовувався.

Проте з повномасштабним вторгненням РФ питання ленд-лізу для України стало актуальним.

Підтриманий Сенатом США документ має назву Закон про ленд-ліз на захист демократії в Україні (Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act). Він був внесений групою сенаторів від Демократичної та Республіканської партій.

Закон дозволить надавати критично важливу військову допомогу Україні швидше та за спрощеною процедурою, без зайвої бюрократичної тяганини та оплати (заплатити США можна буде пізніше).

Читайте також
Сприяла перемозі над Гітлером: що таке програма лендлізу та як вона допоможе Україні
США

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка