
Офіційний поділ митрополії на Київську і Московську юрисдикції відбувся у Римі 5 жовтня 1458 року. Тоді Григорія Болгарина було висвячено як митрополита Київського для українсько-білоруських єпархій.
Таким чином, на українських теренах припинилися будь-які церковні зв’язки з Москвою, оскільки митрополія повернулася під верховенство Константинопольського патріарха.
Водночас у XV столітті українці не мали власної держави, тому українське православ’я опинилося під владою литовських князів і польських королів.
Саме їм належало право вирішувати церковні справи, призначати єпископів і навіть самого митрополита.
Всупереч церковним канонам, Київську митрополію повторно підпорядкували Московському патріарху у 1686 році. Відповідний указ погодив гетьман Іван Самойлович.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи революція 1917-1921 років – що залишило визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.