Проголошення незалежності України

24 серпня 1991 року на позачерговій сесії Верховної Ради УРСР 346 народних депутатів проголосували за ухвалення Акту проголошення незалежності України, яким постановили створення незалежної демократичної Української держави.
Документ проголошував, що територія України є неподільною і недоторканою, на якій чинними є лише Конституція та закони України.
Через кілька місяців, 5 грудня 1991 року, Верховна Рада України ухвалила звернення До парламентаріїв і народів світу. Після цього договір 1922 року про утворення СРСР та входження України до його складу було визнано недійсним.
Відтак Україна почала існувати як самостійний суб’єкт міжнародного права.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.