Укр Рус

Скасування кріпацтва

кріпацтво

19 лютого 1861 року в Петербурзі російський імператор Олександр II підписав Маніфест про скасування кріпосного права і Положення про селян, що виходять з кріпосної залежності.

Селяни Російської імперії перестали вважатися кріпаками, отримали деякі громадянські права, а поміщики, які зберігали власність на всі належні їм землі, зобов’язані були надати в користування селянам прибудинкову ділянку і польовий наділ.

За це селяни виконували на прохання поміщика низку повинностей і перебували на становищі тимчасовозобов’язаних. Лише після викупу наділів селяни ставали їх повноправними власниками.

Зараз дивляться

Знакові події в історії України

До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.

Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?

Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?

Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.

24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.

Історія України, Знакові події в історії України
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка