
Як повідомляє прес-центр штабу АТО, українською стороною Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК. – Ред.) опрацьовуються питання виконання Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів.
Зокрема, військовослужбовці української сторони СЦКК провели рекогносцировку у зазначених районах відведення із визначенням можливих місць розгортання спостережних пунктів для спостерігачів СЦКК та Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
На думку української сторони Спільного центру СММ, ОБСЄ має відігравати ключову роль у процесі моніторингу та верифікації процесу розведення сил та засобів. Наразі триває узгодження окремих технічних питань.
З метою забезпечення цілодобового моніторингу обстановки на визначених ділянках, в українській стороні СЦКК здійснено перерозподіл особового складу та автомобільної техніки. Опрацьовані питання взаємодії та зв’язку з СММ ОБСЄ з метою оперативного вирішення питань.
Українська сторона готова до виконання “Рамкового рішення” і здійснюватиме розведення сил та засобів при виключному виконанні зазначених у документі умов:
1. Повне припинення вогню упродовж 7 діб для кожної з конкретних ділянок розведення, вказаних у додатку до цього “Рамкового рішення”.
2. Постійний моніторинг процесу розведення сил та засобів з боку СММ ОБСЄ.
Читайте: Угода про розведення сил і засобів на Донбасі: 12 пунктів (ДОКУМЕНТ)
До слова, 21 вересня розпочався процес розведення сил і засобів сторін конфлікту на Донбасі. Ми розвідали подробиці резонансного рішення та спробували дізнатися, що ж буде далі з Донбасом.