
1 жовтня набув чинності закон №1474-VIII щодо переходу на біометричні паспорти. 14 липня його ухвалив парламент, а 3 серпня – підписав президент.
Відтепер після досягнення 14-річного віку кожен українець зобов’язаний оформити паспорта громадянина.
Закон також запроваджує посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, і проїзного документа особи, якій надано додатковий захист; карту трудового мігранта як документа, що посвідчує особу іноземця або особи без громадянства, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю.
Крім того, скасовується обов’язковий штамп про реєстрацію шлюбу.
Для оформлення закордонних паспортів використовуватимуть відбитки пальців рук, а для внутрішніх – лише за бажанням.
Нові паспорти громадян України – пластикові картки 54 х 85,6 мм з текстом українською та англійською. Строк дії нових документів – 4 роки громадянам до 18 років, решта отримає документи, чинні 10 років. У паспорти громадянин, що досягли 18-річного віку, матимуть безконтактний електронний носій з цифровим підписом.
Закон дозволяє мати не більш двох закордонних паспортів.
Дивіться: Біометричні ID-карти: плюси і мінуси
Голова Державної міграційної служби Максим Соколюк прогнозує, що згодом, із запровадженням безвізового режиму з ЄС, українці зможуть використовувати паспорти-картки і для поїздок за кордон.
Державна міграційна служба України нагадує, що процес заміни паспортів-книжечок на нові паспорти-картки відбуватиметься протягом щонайменше 4 років. Документи, видані раніше громадянам, і надалі зберігатимуть чинність, отже поспішати із заміною документів не потрібно.
Нагадаємо, паспорт громадянина України у формі картки з електронним безконтактним носієм видається з січня 2016 року особам, які досягли 16-річного віку та оформлюють паспорт вперше.