, головна редакторка

У Києві, на Андріївському, під крики “Ганьба!” відкрили скандальний театр

У Києві, на Андріївському, під крики “Ганьба!” відкрили скандальний театр

14.57. На сайті Київради зареєстрована петиція за знесення фасаду будівлі Театру на Подолі.

13.39. – Архітектурний ансамбль Андріївського узвозу – знакової, історичної вулиці – повинен бути збережений! Без врахування думки фахівців і узгодження з громадськістю, ця будівля не буде здана в експлуатацію. Потрібно доопрацювати зовнішній вигляд будівлі, щоби вона не вибивалася з ансамблю будинків на узвозі, і мають бути враховані рекомендації містобудівної ради, – заявив мер Києва Віталій Кличко, повідомляє прес-служба КМДА.

Головний архітектор столиці Олександр Свистунов заявив, що до відкриття Київського академічного драматичного Театру на Подолі, яке заплановане на весну 2017 року, ще є час відкоригувати вигляд фасаду з урахуванням думки експертів і громадськості.

Зараз дивляться

11.24. Під час презентації активісти увімкнули сирену та кричали: “Ганьба!”.

– Театр на Подолі – це не лише робота акторів, це зовнішній вигляд, це Андріївський узвіз. Його реально знищили. На наш погляд, реально це знищили старий Київ, – сказав колишній народний депутат Ігор Мірошниченко.

До слова, оновлений фасад будівлі викликав хвилю обурення киян.

Директор, художній керівник Театру на Подолі Віталій Малахов вважає, що судити про роботу архітектора, який брав участь у будівництві нової будівлі театру, можуть тільки архітектори, передає УНІАН.

За його словами, архітектору поставили завдання: театр має бути сучасним і разом з тим поєднувати в собі історію Києва та Подолу, “він має конфліктувати і разом з тим єднатися з цією вулицею, бо вулиця теж складна, і ми противники всяких бутафорій”. Директор театру не хотів на будівлі театру “вензелі”, “не властиві” цій вулиці.

За словами Малахова, архітектор Олег Дроздов виконав ті побажання, які йому були висловлені.

– Але як він їх виконав — я вважаю, що він людина з європейським і навіть світовим іменем, і до його думки теж треба дослухатися. Судити його можуть тільки архітектори, – сказав директор театру.

Читайте: Київ засипало снігом: затори сягнули 7 балів (КАРТА)

Єдиний в Україні театр, до якого зможуть ходити люди з обмеженими можливостями, почали зводили ще  у 2004 році. Відкрити академічний драматичний театр на Подолі планують навесні 2017 року, до Дня театру.

Фото: Alina Bodnar

театр
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка