Статті

Податки в Україні у 2017 році: що зміниться

Податки в Україні у 2017 році: що зміниться

Про це пише Сегодня.

Читайте: Транспортний податок: хто заощадить у 2017

МАЙНО ТА ЗЕМЛЯ

Ставки податку для об’єктів нерухомості встановлюються за рішенням місцевих органів влади, але в розмірі, що не перевищує 3% розміру мінімальної заробітної плати (тобто не більше 96 грн), встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. м.

Зараз дивляться

Передбачено зменшення бази оподаткування:

  •  для квартири / квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. м;
  •  для житлового будинку / будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. м;
  • для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх частин (у разі одночасного перебування у власності платника податків квартири / квартир та житлового будинку / будинків, в тому числі їх частин), – на 180 кв. м.

Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3% від цієї оцінки. А для сільгоспугідь і земель загального користування – не більше 1%.

СКІЛЬКИ І ЯК

У переважній більшості випадків наші доходи оподатковуються за ставкою 18%. Припустимо, вам нарахували зарплату в 10 тис. грн. Тоді прибутковий податок складе 1800 грн. Плюс не забудемо військовий збір 1,5% – тобто в даному випадку 150 грн. Таким чином, на руки ви отримаєте 8050 грн.

А, наприклад, дохід від продажу об’єкта нерухомості або об’єкта незавершеного будівництва оподатковується за ставкою 5%. Цю ж частку доведеться віддати державі за продаж об’єкта рухомого майна.

Чарівна ставка в 5% виникає ще в деяких випадках: так, по ній обкладається вартість будь-якого об’єкта наслідування, якщо його наслідують не члени сім’ї першого ступеня споріднення. Це ж стосується і подарунків від фізичних осіб.

ЗА ПРАВИЛАМИ

У прибутковому податку приємно те, що більшість з нас ніяк не напружується для його сплати. За нас з бюджетом розраховується наш роботодавець. Більш того: якщо ви отримуєте доходи тільки від податкових агентів (тобто тих, хто зобов’язаний утримувати і передавати в бюджет відповідні податки), то вам і річну декларацію подавати не треба.

До речі, податковий агент – це не тільки роботодавець: їм може бути банк або кредитна спілка, що виплачує вам відсотки за внесок, компанія, за акціями якої ви отримуєте дивіденди. Це може бути і орендар вашої земельної ділянки або іншого об’єкта нерухомості, якщо він – юридична особа.

А ось якщо вашу нерухомість орендує проста фізособа, яка не є суб’єктом господарської діяльності, то за нарахування та сплату податку відповідальні вже особисто ви. Платити треба щоквартально, протягом 40 календарних днів після останнього дня звітного кварталу. І ось в цьому випадку суми отриманого протягом року доходу і сплаченого податку повинні відображатися в річній податковій декларації.

Раніше ми писали, що підприємців обклали новими податками.

Податки, Податок
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка