
З періодичними конфліктами і з’ясуванням стосунків. Між тими, хто називає акцію – загрозою економічній безпеці країни, й людьми, що стверджують: в умовах війни – торгові стосунки з окупаційною владою окремих районів – це не що інше, як торгівля на крові.
Новий виток протистоянь розпочався в ніч проти понеділка. Коли на редут у Кривому Торці – на Донеччині, з вимогою припинити блокаду – прибула народний депутат Чорновол.
А піку конфлікт сягнув – після того як народна обраниця перейшла до звинувачень – в бік блокувальників, серед яких – як стверджують вони самі – велика кількість ветеранів АТО.
Учасники блокади – стерпіти таких образ не змогли. І вже за мить в Чорновол полетіли яйця.
А вже за день – на Чорновол накинуться противники торгової блокади. На мітингу у Маріуполі, який збере кілька сотень людей.
В щирість намірів мітингарів – повірили не усі. Дехто з мешканців міста стверджує: акція дивним чином співпала у часі – з перезмінкою на заводах.
А частину людей привезли на автобусах. В натовпі переважно пенсіонери й співробітники місцевих промпідприємств.
На трибуні кілька місцевих депутатів. Згодом – сюди ж підтягуються і прихильники блокади “ОРДЛО”.
Між представниками двох таборів спалахує сварка. І боротьба за мікрофон.
Такі ж антиблокадні мітинги – пройшли у Авдіївці й Краматорську.
Сумське місто Конотоп знаходиться більш як за півтисячі кілометрів від лінії розмежування. Однак, учасники блокади – наприкінці минулого тижня оголосили: тут також буде редут.
4 березня, в місто Конотоп прибули депутати і люди в камуфляжній формі. Блокада на коліях не відбувалась, жодних загороджень. Лише фізично стояв народний депутат на рейках і не давав проїхати потягу.
Зупинити на ходу потяг намагався Семен Семенченко. Нардеп, у бік якого неодноразово лунали звинувачення в піарі на темі блокади.
Тим часом в Штабі пояснили: чому саме у поле їхнього зору потрапив Конотоп.
Через місто проходить так званий – 9 міжнародний транспортний коридор, який з’єднує Україну з Росією. Саме через вокзал прямують, як пасажирські, так і вантажні потяги з Москви й Брянська – на Одесу, Львів, Кишинів та Миколаїв.
Втім, після того – як блокувальники на чолі з Семеном Семенченком показово затримали кілька потягів – акція перейшла у більш спокійний режим.
Читайте: Семенченко заявив про побиття блокадників
Учасники блокади вирішили поки – обмежитись спостереженням за переміщення ешелонів.
В самому місті ставлення до дій блокувальників – неоднозначне.
Одні скаржаться, що й так знаходяться на межі виживання, інші твердять, що – якщо знадобиться, то готові терпіти – заради мети.
Між тим, кількість потягів, які минають станцію Конотоп – після, того як тут з’явився блокпост – таки зменшилась.
А 10 березня Штаб блокади зробив нову заяву. З наступного місяця планується розпочати другий етап. За словами блокадників – будуть відкриті нові редути, які зможуть повністю перекрити поставку товарів з України в Росію залізничним шляхом.
До слова, блокадники рейок на Донбасі заявляють про силовий розгін учасників акції у селі Щербинівка.