Мартинюк: Український АПК – перспективний напрям інвестування для американського бізнесу

У переговорах, які були організовані Американо-Української Бізнес-асоціацією та відбувалися в офісі транснаціональної корпорації Cargill, взяли участь керівники компанії-виробника сільгосптехніки AGCO Corporation, постачальника агроустаткування Apeexport, Elanco, світового лідера з розробки продуктів і послуг, що підвищують здоров’я і продуктивність тварин, представники інвестиційних фондів.
Також у зустрічі взяли участь представники Міністерства торгівлі США, представництва ЄБРР – Північна Америка, USAID, посольства України в США, Євразійського Центру Атлантичної Ради (The Atlantic Council).
Як зазначив Максим Мартинюк, український агропромисловий комплекс демонструє стабільну тенденцію до зростання як економічних, так і фізичних показників, тому є перспективним напрямком для інвестицій з боку американського бізнесу.
– Українські сільгоспвиробники є одними з найбільших у світі споживачів ресурсів і техніки, а також зацікавлені в залученні прогресивних агротехнологій, які дозволять ще більше підвищити ефективність сільського господарства.
Провідне місце нашої країни на глобальному ринку продовольства, а також високий коефіцієнт ROI в українському АПК, роблять привабливою реалізацію масштабних інвестпроектів в Україні, – сказав він.
Читайте: Анна Нестерчук: Село не бідне – зарплати в АПК від 5 тис. до 1 млн на місяць
Мартинюк запевнив, що Мінагрополітики налаштоване на максимальне сприяння залученню іноземних інвестицій у галузь і готове надати всебічну допомогу представникам бізнесу.
У 2016 році в Україну надійшло $85 200 000 прямих іноземних інвестицій (акціонерний капітал) з США.
З 20 по 24 березня у Вашингтоні (США) проходить 18-та Конференція Світового банку з питань земельних відносин і бідності 2017. Тема цьогорічної конференції – Відповідальне управління землями: на шляху до створення фактично обґрунтованого підходу. Українську делегацію, яка бере участь у конференції, очолює перший заступник Міністра агрополітики Максим Мартинюк.
Всього на заході зареєстровано понад 1900 делегатів. Метою конференції є сприяння діалогу та поширення позитивного практичного досвіду на прикладі різних реформ, підходів і перетворень у земельному секторі, реалізованих у розвинених країнах світу.
Раніше Максим Мартинюк оприлюднив результати чотиримісячного експерименту з усунення зловживань при узгодженні документів із землеустрою.