
Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Юрій Бутусов.
Для прикладу він нагадав, чому засновник ВКонтакті Павло Дуров відмовився від частки у своїй компанії у 2013 році.
– 13 грудня 2013 року ФСБ вимагає від нас видати особисті дані організаторів груп Євромайдана. Нашою відповіддю була і залишається категорична відмова – юрисдикція Росії не поширюється на українських користувачів Вконтакті. Видача особистих даних українців російській владі була б не тільки порушенням закону, але і зрадою усіх тих мільйонів жителів України, які нам повірили. Довелося пожертвувати багато чим, в тому числі моєю часткою Вконтакті, – написав тоді Дуров.
Також у березні-квітні 2014 року Роскомнагляд заблокував 13 найпопулярніших проукраїнських спільнот у Вконтакті.
Читайте: Заборонені в Україні російські ЗМІ (СПИСОК)
– На даний момент у списку заборонених сайтів Роскомнагляду 71 866 різних сайтів, у тому числі багато українських, – написав він.
Бутусов нагадав, що на окупованій території Донбасу росіяни заблокували 113 українських новинних сайти.
– Під час сучасної війни одна куля може погубити тільки одну людину, зате одна публікація може погубити тисячі. І Кремль знає це, і соціальні мережі взяті під контроль їх спецслужбами саме як інструмент інформаційної війни проти нас. І є тільки один спосіб перемогти у війні – розірвати якомога більше залежностей, які створені між Україною і Росією, – підсумував він.
Нагадаємо, вчора президент України Петро Порошенко підписав указ про нові санкції проти Росії. Зокрема, обмеження стосуються блокування соціальних мереж Вконтакті і Однокласники, а також сервісів Яндекса.
НАТО вважає, що блокування російських соцмереж і інтернет-сервісів в Україні є питанням безпеки, а не свободи слова.