
Дані рунету проаналізувало видання Watcher.
Після указу президента України, яким вводилось в дію рішення РНБО про санкції щодо російських соціальних мереж, частина українців почала користуватись VPN-сервісами для обходу заборони.
Яскравим свідченням цього є зростання трафіку в Рунет одразу після 18 травня з боку користувачів Нідерландів, США та Німеччини.
Читайте: Що втратив Яндекс після заборони в Україні
Українці використовують VPN сервіси, які перекидають трафік з України в Росію через вище названі країни.
Проте кількість користовачів VPN виявилася значно меншою, ніж цього очікували аналітики.
За даними Liveinternet ріст трафіку склав 2,5 млн користувачів. Проте варто зауважити, що Liveinternet не вміє ідентифікувати одного й того ж користувача, який заходить в інтернет з різних пристроїв.
В результаті частина користувачів врахована двічі, а іноді й більше разів. Ймовірно, що реальних користувачів VPN-сервісів є десь від 1,5 до 2 млн.
Читайте: Facebook показав рекордне зростання: скільки українців “втекло” з Вконтакті
Попри очікування багатьох фахівців українці не пішли масово у VPN-сервіси, і частка трафіку з VPN припинила ріст.
Ймовірно на це вплинула тарифна політика мобільних операторів, які мали деякі тарифні пакети 3G-зв’язку, в яких трафік у ВКонтакті та Одноклассники не тарифікувався. Після блокування операторами доступу до російських соцмереж, використання VPN-сервісів призводило до суттєвого зростання витрат для користувачів на зв’язок.
А це для великої частини українців могло стати вагомим аргументом.
До речі, ще один цікавий факт – Казахстану поступився Україні другим місцем за кількістю користувачів, які заходять на сайти Рунету (навіть з врахуванням трафіку з VPN-сервісів).
І є тенденція до зростання відриву, адже трафік з України продовжує падати:
Нагадаємо, раніше Факти IСTV писали, яка чекає небезпека, якщо використовуєш VPN.