Насірову можуть дозволити пройти лікування: Всеукраїнська рада захисту пацієнтів

Про це заявив президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.
– Якщо його (Насірова – Ред.) діагноз підтверджений, то необхідно надати довідку, завірену експертною комісією, в якій буде вказано, що за такого-то можливого перебігу хвороби лікування в Україні неможливе, тому людина потребує лікування за кордоном. І неважливо – чи є він під слідством чи ні, якщо ця інформація підтверджена експертами, які дали необхідний висновок. Після чого має бути прийняте рішення (Про дозвіл виїзду за кордон – Ред.), – заявив Сердюк.
Фахівець підкреслив, що, незважаючи на те, що стандарти лікування онкологічних захворювань в Україні гармонізовані з європейськими, у вітчизняних клініках часто виникають нюанси, пов’язані з відсутністю можливостей технічного характеру – фармакотерапії, хіміотерапії і так далі.
За словами Віктора Сердюка, Роман Насіров, як і будь-який інший громадянин України, має право на отримання кращої медичної допомоги.
– На жаль, це право (на отримання кращої медичної допомоги) не ратифіковане Україною. На даний момент воно поширюється тільки на дітей – в статті 24 Конвенції з прав дитини йдеться про те, що дитина має право на медичну допомогу, яка відповідає найвищим стандартам, яка може бути реально забезпечена, – зазначив Сердюк.
Водночас є право, передбачене Конституцією.
При цьому він нагадав, що в 2006 році Україна ратифікувала Європейську соціальну хартію, в якій, в статті Право на охорону здоров’я, є пункт про те, що держава повинна забезпечити максимально ефективну реалізацію права на забезпечення здоров’я. І, якщо держава не має такої можливості, вона зобов’язана залучати приватні консультативні структури, в тому числі, за кордоном.
Читайте: У Насірова рак щитовидної залози – ЗМІ (ДОКУМЕНТ)
Нагадаємо, Роман Насіров, якому діагностували рак щитоподібної залози, звернувся до детективів НАБУ з проханням відпустити його у США, в спеціалізовану клініку в відділення клінічної ендокринології Національного інституту, для проходження радіоактивної терапії. Хірург Олександр Ларін, який робив Насірова операцію, заявив, що в Україні відсутні необхідні фармакологічні препарати, зокрема, радіоактивний йод 123, а також є відповідні труднощі щодо виконання протоколу. Тому виписки з історії хвороби Насірова були вислані до клінік Європи і США. Першою відгукнулася американська клініка.