
Відомого в Туреччині лікаря Хакана Таракчиоглу і його колегу Яхья Озтела, який 23 роки живе в Україні і займається так званим медичним туризмом затримають.
За версією слідства, вони організували міжнародне угруповування, яке займалося торгівлею людськими органами. Прокуратура стверджує, турецькі світила возили українців у так звані медичні тури в Турцію та на Філіпини. Там донорів оперували, і забирали, переважно, нирки.
Київська обласна прокуратура вже передала справу до суду.
Люди ставали донорами за $13 тис. Самі ж організатори нелегальних операцій після перепродажу нирок отримували до $100 тис.
Ця справа – лише одна з історій великого бізнесу транснаціональної торгівлі органами, яка набирає оберти.
Об’яв в інтернеті – Куплю нирку. Дорого, безліч. Частіше за все, зараз використовуються московські номери. Зрозуміло, що українським правоохоронцям проводити розслідування в Росії важко.
На чорному ринку людину можна продати ледь не по частинах. Є навіть свої прайси: кістковий мозок коштуватиме в середньому $30 тис, роговиця ока – $5 тис , за частину печінки заплатять $50 тис, за нирки $20 тис. Але основний прибуток отримає посередник, що продасть нирку від донора пацієнту ледь не вдесятеро дорожче (100000$ – 200000$).
Дивіться: У Харкові педагог продавала дитину на органи за $13 тис
Засудити чорних трансплантологів майже неможливо, кажуть правозахисники. Коли законом не визначено чіткі положення то і з’являється ніша для незаконного збагачення і для тіньового якогось ринку.
Це здається медичною лотереєю, лише тиждень і маєш гроші. Вербувальники обіцяють – жодних ускладнень. Насправді ж люди без нирки одразу стають інвалідами, а їх середній строк життя – 20 років. Але про це чорні трансплантологи, обіцяючи тисячі доларів, ніколи не кажуть.
До слова, Факти ICTV писали про 10 звичок, що вбивають нирки.