Повернення Криму та ядерний статус. 7 тез Порошенка на ПАРЄ

Основні тези Петра Порошенка на виступі в ПАРЄ
Говорити про новий референдум про статус Криму можна говорити тільки після повернення півострова під суверенітет України.
– Ми не купуємо та не продаємо Крим. Тут мова не йде про гроші, нафту, газ, інші цінності. Йдеться про мир і свободу в Європі, безпеку в Європі та в усьому світі, – сказав президент.
Питання про повернення Криму Україні не закрите.
– Я рішуче відкидаю твердження тих, хто говорить про Крим як про “завершену справу”, – заявив Порошенко.
Російська Федерація захоплює заручників, щоб шантажувати Україну.
– Заручників захоплюють, щоб шантажувати Україну, яка ніколи не покине своїх громадян – ні в Криму, ні на Донбасі, ні в російських в’язницях, – зазначив президент.
Росія як і раніше порушує взяті на себе зобов’язання в рамках Мінських домовленостей і не хоче повертатися в міжнародне правове поле.
– Москва продовжує ігнорувати свої зобов’язання в рамках Мінських домовленостей. Ми імплементували 95% політичного пакету Мінська. Чого ми очікуємо від Росії? Пакету з безпеки. Перш за все, припинення вогню, – сказав Порошенко.
Читайте: Савченко пропонує повернути Крим силою
Президент допустив можливість змін закону про освіту в Україні. Йдеться про впровадження висновків Венеціанської комісії.
– Я дав наказ Міносвіти направити цю норму до Венеціанської комісії для проведення експертизи. Її висновки дозволять зняти всі суперечливі трактування. Я впевнений, що ми повністю впровадимо (У закон. – Ред.) висновки Венеціанської комісії, – заявив він.
Україна не має наміру повертатися до питання про ядерний статус.
– Ми не хочемо повертати ядерний арсенал, навпаки, вважаємо, що система нерозповсюдження – це шлях до глобальної безпеки, і це – ще одна причина для необхідності єдності та солідарності у світі, – заявив Порошенко.
Україна рухається “у правильному напрямку” в питанні боротьби з корупцією.
– У нас впроваджені безпрецедентні антикорупційні механізми: НАБУ, САП, Нацагентство з питань боротьби з корупцією. Система вже дає позитивні результати. А електронне декларування чиновниками та держслужбовцями своїх активів, витрат і фінзобов’язань – мабуть, найважливіша ініціатива, – вважає президент.
Раніше в інтерв’ю Фактам ICTV Андрій Тетерук роз’яснив найрезонансніші пункти президентського законопроекту про реінтеграцію Донбасу.