Ядерна війна, гарячий Донбас та ще 8 причин ненавидіти 2017 рік

Війна на Донбасі
ОРДЛО залишаються окупованими російськими військовими. Продовжують гинути військові та мирні громадяни. Саме у 2017 році прозвучала цифра 10 тисяч смертей на Донбасі за три роки конфлікту.
Більше того, 2017-й – став черговим кроком до консервації напруженої ситуації. Ми писали про перші підсумки цього року та прогнози на 2018-й щодо Донбасу. На думку експертів, є лише дві позитивні події за 2017 рік: підняття питання миротворців та активізація США для вирішення конфлікту. Усе інше – без зрушень.
Ядерний конфлікт
Північна Корея та США у 2017-му досягли піку конфлікту та взаємних погроз про знищення. У КНДР регулярно лякали світ використанням ядерної зброї.
Наприклад, у квітні у Північній Кореї переконували, що мають зброю, яка перетворить на попіл Штати. Крім того, у КНДР протягом року проходили випробування ядерних ракет. Деякі з них падали у Японське море.
Представник КНДР в ООН сказав: ядерна війна може початися будь-якої миті. Розвідка США оприлюднила докази, що Північна Корея закінчує будівництво суперсубмарини, яка здатна нести балістичні ядерні заряди. А це вже загроза всьому світу.
Президент США Дональд Трамп також обмінюється погрозами з КНДР. Зокрема, він пообіцяв шокувати Північну Корею та заявив, що готовий до будь-якого сценарію.
Теракти продовжуються
Щороку терористи жахають світ своїми злочинами. 2017-й – не виключення. Серед найгучніших терактів: 235 смертей у мечеті Єгипту, переїзд людей вантажівкою у Нью-Йорку, смертник у Нігерії, підрив авто у Сомалі, різанина у Марселі, 74 смерті в Іраку, теракт з фургоном у Барселоні, вибух на пропускному пункті у Єгипті.
І це далеко не весь перелік смертельних нападів, які були скоєні у 2017 році. Терористи продовжують свою діяльність. Один з найвідоміших осередків тероризму ІДІЛ не знищено.
Читайте: Семеро покараних серед 4,7 тис. терактів. Чому в Україні не бояться порушувати закон?
Убивства і вибухи в Україні
Окрім гибелі людей на Донбасі, на мирній частині Україні у 2017-му теж спостерігалися трагічні події.
Людей підривали, розстрілювали або ж публічно проводили “страту” у центрі Києва. У багатьох випадках звинувачують російські спецслужби, які хочуть дестабілізувати ситуацію в Україні та вселити страх у громадян.
У грудні у суді Нікополя підірвали дві гранати під час слухань. У результаті, двоє загиблих та дев’ятеро постраждалих. У жовтні біля телеканалу у Києві підірвали скутер – було поранено депутата Мосійчука, політолога, двоє загиблих. Того ж місяця під Києвом на залізничному переїзді розстріляли авто. У результаті, загинула військова та активістка Аміна Окуєва.
У червні у Києві підірвали в авто начальника спеціального резерву Головного управління розвідки Міністерства оборони Максима Шаповала.
У вересні за кількасот метрів від Хрещатику підірвали авто з чеченцем Тимуром Махаурі, який помер на місці. Того ж місяця влаштували пожежу на складі з боєприпасами у Калинівці. Тоді евакуювали 30 тис. осіб, адже боєприпаси тривалий час вибухали (їх там було 188 тис. тонн).
У березні у центрі Києва публічно застрелили російського екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова. Кілер також загинув під час перестрілки з охоронцем екс-депутата. Того ж місяця підірвали автомобіль з полковником СБУ, який загинув одразу.
Криваві ДТП
Трагічний досвід попередніх років так нічого і не навчив Україну. Серія резонансних ДТП сколихнули українців і в 2017-му.
З останнього – смертельна ДТП за участю вже відомої для України дівчини на прізвище Зайцева. 20-річна водій у Харкові на великій швидкості врізалася в натовп – загинуло шестеро людей.
Читайте: Карають лише 1 з 6. Чому українці сідають пяними за кермо
На Рівненщині у вересні внаслідок зіткнення з вантажівкою на трасі загинули троє політологів, журналіст та експерт з децентралізації.
Влітку син депутата Нестора Шуфрича наїхав на людину на пішохідному переході у Києві. А у червні дві п’яні дівчини розбилися за кермом BMW під час прямої трансляції в Instagram.
У Києві в липні мотоцикліст наступного дня після весілля врізався у відбійник. На пасажирському сидінні була теща водія. Обидва загинули. Аварію спостерігала наречена загиблого, яка їхала на мотоциклі позаду.
Статистика ДТП в Україні за 8 місяців 2017 року: 1 996 загиблих в аваріях, а загальна кількість ДТП – майже 103 тис. Це на 8,9% більше, ніж минулого року.
Корупція і скандали
Українці традиційно продовжують давати і брати хабарі. І йдеться не про шоколадку клерку, а про десятки тисяч доларів.
Середній розмір хабара в Україні становить 1350 євро. При цьому, серед країн Східної Європи у нас найбільша кількість антикорупційних установ – шість.
У листопаді київському прокурору прокурору принесли $10 тис. у коробці цукерок. Того ж місяця одесит намагався дати НАБУ $1 млн.
У липні два чиновника Укрзалізниці погоріли на хабарі у $150 тис. А у червні під час отримання хабара у $5 млн затримали представника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
19 червня детективи НАБУ затримали охоронця депутата Борислава Розенблата. Його підозрюють в отриманні хабара у розмірі $300 тис. У жовтні Борислава Розенблата затримали співробітники НАБУ в аеропорту Київ – депутат намагався втекти з країни.
Інший депутат Максим Поляков також звинувачується у хабарництві. За версією НАБУ і САП, він і Розенблат хотіли отримати гроші від американської компанії за ухвалення деяких законопроектів, які дозволяли б цій компанії добувати і вивозити з України бурштин.
У травні на Сумщині затримали співробітника НАБУ та його спільника під час отримання хабара у розмірі $150 тисяч.
У розтраті 2 млрд грн підозрюють главу Державної фіскальної служби України Романа Насірова. У березні його арештував суд, але топ-чиновник країни сплатив заставу розміром 100 млн грн.
Хто стріляв на Майдані?
У 2017-му не знайшли відповіді на найболючіше питання українського суспільства після розстрілів у центрі Києва під час подій Євромайдану 2014 року – хто вбив Небесну Сотню?
У лютому 2016-го була така новина: Генпрокуратура встановила конкретних осіб, які вели вогонь по активістах Євромайдану на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року.
Проте, в інтересах слідства, відмовилися називати поіменно список цих осіб. Крім того, Юрій Луценко підтвердив, що замовників розстрілів справді досі не встановлено.
Кличко програв і пішов
Володимир Кличко завершив свою кар’єру боксера у серпні 2017 року. Легенда боксу більше не вийде ринг.
– Я вирішив завершити кар’єру тому, що того вимагали мої відчуття, і це був ідеальний час, – сказав Кличко.
В останньому бою перед уходом Володимир Кличко програв 27-річному британцю Ентоні Джошуа. Той нокаутував українця в 11 раунді.
Українці вимирають
За даними Департаменту з економічних і соціальних питань ООН, нас залишилося 42,46 млн, без урахування ОРДЛО і Криму.
У 2017-му померло 0,36% українців. У середньому, на день в Україні гине 1 779 людей. До 1 січня 2018 року прогнозується така цифра населення України: 42,3 млн.
Якщо трагічна тенденція збережеться, через 50 років в Україні залишиться всього 34,7 млн, а через 100 років – 27,1 млн.
Для порівняння, у 1991 році, коли ми здобули незалежність, в Україні налічувалося більше 51 млн населення!
Сварка з сусідами
Двоє сусідніх країн за 2017-й встигли висловити невдоволення Україною – Польща та Угорщина.
Читайте: Гібридна війна з Польщею почалася – чому вона небезпечніша за російську
У Польщі поставили під сумнів стратегічне партнерство з Україною та заявили про те, Київ нібито відштовхує від себе одного з останніх союзників.
У Польщі заявляли, що деякі українські чиновники ображають почуття поляків та приймають антипольські рішення. Польща вже задіяла так званий чорний список українців.
Крім того, в МЗС Польщі сказали, що Україна не потрапить до Європи з Бандерою.
А Угорщина у вересні підняла ґвалт через український освітній закон – справа дійшла до погроз.
Читайте: Кремінь: На Закарпатті потужне угорське лобі. Дехто хоче Велику Угорщину
У Будапешті заявили про блокування рішень ЄС щодо зближення з Україною через наш закон Про освіту. Угорцям не сподобалися зміни щодо мовного питання в освіті.