
– Для нас, як для країни, критично важливо зберегти транзит. Ми маємо розуміти, що транзит забезпечує 3% ВВП – це $3 млрд. Це майже стільки, скільки ми витрачаємо на нашу оборону, або на медицину, освіту.
Якщо не буде транзиту, підвищуються шанси великої війни з Росією. Ми хочемо цього уникнути.
З іншого боку, для України стратегічно важливо стати частиною Європи. Ми хочемо працювати з європейськими компаніями. Газова криза доводить, що працювати з російською компанією – собі дорожче. Тому ми хочемо, щоб послугами української ГТС користувалися перш за все європейські компанії. Щоб вони бронювали наші потужності. Над цим працює Нафтогаз, – заявив комерційний директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко в ефірі Свободи слова на ICTV.
Читайте: Вітренко: Україна з 2009 недоотримала $20 млрд за транзитом газу
Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов’язав ПАТ Газпром доплатити НАК Нафтогаз України $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту.