Статті
Статті

Чи заарештують активи Газпрому за газовий шантаж України

Чи заарештують активи Газпрому за газовий шантаж України

За сумою двох рішень Газпром залишився винен Києву $2,5 млрд. І відлік пішов. Вже сьогодні нараховуються відсотки за те, що вони не сплатили. Вони перевищують півмільйона доларів. І тоді Москва вирішила перекрити Україні вентиль.

Але ж Україна вже 2 роки не купує у Росії газ. Ані кубометра. Тоді чому виникла проблема і такий ажіотаж. Справа в тому, що за рішенням того ж таки Стокгольмського суду, Київ зобов’язали відновити закупівлю газу у Росії. Щоправда в значно менших обсягах, ніж вимагала Москва. 5 млрд кубів на рік замість 52.  Ось якраз ці поставки мали розпочатися 1 березня. І Україна зробила передоплату.

Зараз дивляться

І буквально за 15 хвилин до часу Ч оголосив про припинення поставок. Гроші  повернув. І знизив тиск у трубі зі свого боку на 20%. А за день Газпром заявив, що взагалі розриває  угоди з Нафтогазом. У тому числі на транзит газу до Європи.  Час для шантажу був обраний вдало. Аномальні для початку весни морози. В Україні і Європі.

Дивіться:  Газпром прикрутив вентиль: чи буде тепло в оселях

В наслідок таких дій Газпрому виник дефіцит палива. Хоча у сховищах газу достатньо, його технічно не можна підняти у більшій кількості. Нафтогаз одразу звернуся до українців. Скоротити споживання газу, прикрутити батареї вдень на 1 градус, вночі на два. Найважчим днем стала п’ятниця, перший день шантажу. В Уряді закликали  владу на місцях перейти на режим жорсткої економії ресурсів. ТЕС перевели з газу на мазут.

Криза була ліквідована практично не почавшись. Про це заявив президент України відвідуючи Укртрансгаз. Те що це було не економічне а політичне рішення  відзначають і російські експерти. Програш за 2 тижні до виборів Путіну зовсім не потрібен. А українських фахівців дивує інше, невже Нафтогаз не міг передбачити, що Газпром не змириться з поразкою.

Чи виконуватиме Москва рішення Стокгольмського арбітражу? Прецедентів в історії ще не було. Але якщо так станеться то можуть бути арештовані активи Газпрому, яких чимало в світі. І навіть певні обсяги газу, який йде транзитом через Україну до Європи.

До слова, Газпром відмовляється повертати $4,63 млрд.

Газ, Газпром, Нафтогаз
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка