Реформа освіти в Україні: Болгарія визнала мовну статтю

украина-болгария

Про це розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час підписання документа зі своїм болгарським колегою Красимиром Валчевим, передає прес-служба відомства.

Ця декларація є договором з Болгарією про визнання української реформи освіти в школі.

Вона передбачає, що поряд з вивченням державної мови болгарська меншина буде мати необхідні умови для вивчення і навчання рідною мовою.

Зараз дивляться

Міністр Валчев погодився з важливістю вивчення державної мови як чинника інтеграції країни та суспільної злагоди через розширення застосування державної мови у навчальному процесі, зокрема шляхом збільшення часу навчання державною мовою”.

Читайте: Болгарія виступила за скасування санкцій проти Росії

Українська реформа поступово впроваджує більше предметів, які будуть вивчатися державною мовою з 5-го класу. Ця теза викликала різку критику Угорщини та зауваження з боку Румунії і Болгарії через зміни для школярів із спільнот національних меншин.

В цілому, кількість предметів, які будуть вивчатися на українській, буде поступово збільшуватися і в 11-му класі вона досягне пропорції 60% предметів українською і 40% – мовою меншини.

– Це модель, яку успішно застосовують країни ЄС. Така зміна – необхідний з освітньої точки зору крок, – додала міністр.

Вона також підкреслила, що Україна реалізує всі рекомендації Венеціанської комісії.

Підготовлена дорожня карта, яка містить перелік законодавчих та інших заходів для поступового впровадження мовної статті.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада схвалила реформу освіти, яка передбачає 12-річне навчання у школі з 2027 року та підвищення мінімальної зарплати вчителів до 4 прожиткових мінімумів для працездатних громадян поетапно до 2023 року.

Болгарія, Освітня реформа
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка