Куди піти у Києві на 9 травня: заходи до Дня пам’яті і примирення

Куди піти у Києві на 9 травня: заходи до Дня пам’яті і примирення

У зв’язку з цим столичний монумент Батьківщина-мати традиційно прикрасили вінком із червоних маків, у якому вона простоїть кілька тижнів.

Що для Вас 8-9 травня і чи потрібні вихідні?

Президент України Петро Порошенко привітав ветеранів зі святом.

Зараз дивляться

– Ми вшановуємо пам’ять захисників України, які боролися і перемагали на різних землях і континентах під час Другої світової війни, – найкривавішої в історії людства. 28 тисяч братських могил залишила Друга світова на українській землі. Ми повинні пам’ятати і знати всіх, хто мужньо захищав рідну землю. Від усього серця дякую і ветеранів, і героїв-воїнів сучасності. Нехай український непереможний дух надихає всіх нас на віддане служіння Україні, на нові звершення і перемоги, – заявив він.

В рамках урочистих заходів біля монументу Батьківщина-мати зібралися близько 700 школярів, студентів, курсантів та кадетів Київського військового ліцею ім. Івана Богуна, які вишикувалися в живий Тризуб.

У Києві пройшов ряд меморіальних заходів, церемоній покладання квітів та зустрічей з ветеранськими організаціями.

У Національному музеї історії України в Другій світовій війні відкрилася фотовиставка Герої.

На Співочому полі стартувала мистецька програма Рокам ніколи пам’яті не стерти, в якій беруть участь колективи самодіяльності ветеранів.

У філії Музею історії Києва (Музеї окупації) 8 травня розпочався кінолекторій Битва за Дніпро і визволення Києва. А всеукраїнська акція Перша хвилина миру за участю перших осіб держави розпочнеться 8 травня о 22.40 у столичному Національному музеї історії України в Другій світовій війні.

Святкування 73-ї річниці закінчення Другої світової війни триватимуть 9 травня, який для українців буде офіційним вихідним.

Парк Вічної Слави

Куди піти у Києві на 9 травня: заходи до Дня пам’яті і примирення Фото 1

9 травня у парку Вічної Слави відбудеться урочиста церемонія покладання квітів до могили Невідомого солдата.

Національний музей історії України у Другій світовій

9 травня з 11.00 до 17.00 відбудуться урочистості Пам’ятаємо – Перемагаємо. В рамках цих заходів відбудеться концертна програма Київського академічного муніципального духового оркестру Україна – священна земля, поминальний реквієм Пам’яті, молебень за мир в Україні, церемонія покладання гірлянди Військової Слави до скульптурної композиції Форсування Дніпра і концертно-тематична програма Перемога, свята перемога.

Протягом травня в центральних бібліотеках Києва пройдуть цикли тематичних заходів: акції вшанування ветеранів, вечори пам’яті, виставки-спогади, дискусії-роздуми.

В кінотеатрах Флоренція, Вогонь, Промінь, Ленінград, Старт, Ліра, ім. Тараса Шевченка відбудеться перегляд документальних фільмів про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні та художніх тематичних фільмів Немає невідомих героїв і Дніпровська балада.

Департамент освіти КМДА організує екскурсії до Національного музею історії України в Другій світовій війні, Національного історико-меморіального заповідника Бабин Яр з покладанням квітів до пам’ятників.

Відзначимо, що в СБУ повідомили, що 9 травня можливі провокації у Харкові, Одесі і Дніпрі.

– Найбільш небезпечними містами в цей день можуть бути Дніпро, Одеса і Харків. У Києві, я думаю, все пройде без проблем, тому що в столиці традиційно сили збалансовані, – екс-співробітник СБУ Івана Ступака.

Раніше Факти ICTV писали, про День пам’яті чи День перемоги. Та що Україна повинна відзначати.

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка