
Про це заявив президент України Петро Порошенко, пише Інтерфакс-Україна.
– Завдяки солідарності з кримськими татарами світ не визнав виборчого фарсу… ні Велика сімка, ні Сполучені Штати, ні Європейський Союз, ні багато інших країн. Введені санкції, в тому числі і українські, сьогодні введені в дію проти деяких осіб, відповідальних за незаконне проведення голосування. Покарання за будь-які незаконні дії проти суверенітету і територіальної цілісності України є неминучим, як Страшний суд. Це очевидно. Єдине, що нам не дано знати час і строки, але я впевнений, що агресор понесе відповідальність, і за будівництво Керченського мосту і за інше, – заявив Порошенко.
Він зазначив, що бойкот кримськими татарами нелегітимних виборів президента Росії в тимчасово окупованому Криму став приводом для розгортання нового витка репресій.
– Клуб прихильників Сталіна, який нині верховодить за Кремлівською стіною, відновив політику переселення кримських татар. Русский мир у Криму носить яскраво забарвлений ксенофобський антикримськотатарський характер. Тисячі наших співвітчизників – кримських татар та етнічних українців – через безпосередню загрозу їх життю змушені покинути рідні домівки, – сказав він.
Члени робочої групи, які розробляють зміни до Конституції України, пропонують у частині статусу АР Крим визнати право кримськотатарського народу на самовизначення в складі незалежної Української держави джерелом особливого статусу Кримської автономії як невід’ємної частини України.
– За рік робоча група, створена конституційною комісією, напрацювала важливі зміни у розділ 10 Конституції України. Вони, ці зміни, мають закріпити невід’ємним правом кримськотатарського народу як корінного народу України на самовизначення в складі незалежної Української держави. Саме таке право група пропонує визнати джерелом особливого статусу Кримської автономії як невід’ємної складової єдиної України, – сказав Порошенко.
Він також повідомив, що члени робочої групи пропонують у разі виникнення в Криму ситуації, яка становить реальну загрозу державному суверенітету або територіальній цілісності України, надати президенту право “вводити в Криму особливий режим управління шляхом призначення спеціального державного урядника з одночасним припиненням відповідних повноважень органів влади Кримської автономії”.
– Помилок минулого ми повторювати не будемо. Очікую, що найближчим часом робоча група остаточно схвалить ці пропозиції (часу для цього достатньо) і передасть їх на розгляд конституційної комісії, – сказав він.
Порошенко також повідомив, що серед пропозицій робочої групи також значиться пропозицію громадянам, які проживають в українському Криму, який буде звільнений від російської окупації, обирати представницький орган Кримської автономії – Кримську Раду. За словами президента, особливості обрання депутатів-представників кримськотатарського народу група пропонує виписати в окремому законі.