
Про це в ефірі Радіо Свобода повідомив голова представництва України при Північноатлантичному альянсі Вадим Пристайко.
– Завдяки взаємодії із союзниками з НАТО нам вдалося переступити через блок, який встановлює Угорщина, намагаючись зловжити принципом консенсусу, який існує в НАТО. Варіант, який було визначено, – це спільне засідання з Грузією якраз через 10 років після Бухарестського саміту, коли і Україні, і Грузії було обіцяно, що вони стануть членами НАТО, – пояснив він.
За його словами, на засіданні буде обговорюватися, яким чином за цей час Україна і Грузія просунулися, що ще треба зробити і яку допомогу ми ще можемо отримати від НАТО.
Водночас Пристайко припустив можливість блокування Угорщиною заяви засідання, але наголосив, що важливішою для України буде декларація саміту.
Читайте: Угорщина вимагає офіційного статусу для угорської мови в Україні
– Є технічні деталі, і, дійсно, Угорщина намагається блокувати заяву цього засідання. Але, окрім заяви засідання, буде заява генерального секретаря, який головуватиме під час засідання, – він є також головою комісії Україна – НАТО, – і буде кінцева декларація саміту, що є значно важливішим, тому що декларація саміту – це документ, за яким живе альянс від саміту до саміту. Буде також комюніке саміту, яке підписують усі члени альянсу. Це ті документи, де будуть зафіксовані всі необхідні для України речі, – наголосив дипломат.
Днями стало відомо, що засідання комісії Україна-НАТО на найвищому рівні не буде проведено в рамках саміту НАТО в Брюсселі 11-12 липня через блокування Угорщиною.
Фото: Dreamstime