PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Кабмін ухвалив постанови, необхідні для запуску ринку електроенергії з 1 липня

Сьогодні Кабінет міністрів України ухвалив дві постанови, які мають велике значення для вчасного запуску ринку електроенергії.

запуск ринку електроенергії

На сьогоднішньому засіданні Кабінет міністрів України ухвалив дві найважливіші постанови, необхідні для запуску нового ринку електроенергії – Про порядок накладення спеціальних зобов’язань на учасників ринку електроенергії для забезпечення суспільних інтересів та Про затвердження порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами.

На думку голови уряду, своєчасне впровадження нового ринку електроенергії не має альтернативи, оскільки дата запуску прописана в законі Про ринок електричної енергії.

– В уряду є тільки одна можливість – виконати норми закону і запустити ринок електроенергії з 1 липня. Цей законопроект напрацьовувався в парламенті і відповідає всім європейським і світовим нормам, – сказав Володимир Гройсман.

Ухвалені постанови спрямовані на недопущення зростання ціни на електроенергію для населення.

– Серед рішень, які зараз буде ухвалювати уряд – запровадити механізми граничних цін, які будуть затверджені регулятором для того, щоб не допустити зростання ціни електроенергії, – підкреслив прем’єр.

З 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку запланований на 1 липня 2019 року. Перехід передбачений законом Про ринок електроенергії, ухваленим у 2017 році.

Читайте: Новий Кабінет міністрів України (Список)

Він передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку і норми Третього енергетичного пакету ЄС, зокрема щодо поділу компаній за напрямами розподілу і передання електроенергії.

Читайте: ЄС підтвердив – запуск нового енергоринку є умовою отримання €500 млн макрофінансової допомоги

13 травня прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив, що запуск ринку планується за терміном, і додав, що новації не повинні приводити до підвищення цін на електроенергію для населення.

Нагадаємо, ЄБРР підтримує реформу енергоринку за затвердженою законом моделлю.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка