Укр Рус
, редактор стрічки

Cпікер Палати представників США написав лист-ультиматум до Білого дому щодо України

Майк Джонсон
Фото: Getty Images

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон надіслав листа директору Управління з менеджменту та бюджету Шаланді Янг, у якому відкинув прохання Білого дому поквапитися з допомогою Україні.

Як зазначає The Hill, республіканці в Палаті представників дедалі наполегливіше вимагають пов’язати допомогу Україні з постійними змінами в політиці з безпекою кордонів США.

У листі Джонсон нагадав про жовтневу зустріч із представниками адміністрації президента США, включно з Янг і радником із національної безпеки Джейком Салліваном, під час якої спікер виклав попередні умови, за яких республіканці мають підтримати подальшу допомогу Україні.

Зараз дивляться

– По-перше, я пояснив, що додаткове фінансування України залежить від ухвалення перетворювальних змін у законах про безпеку кордонів нашої країни, – написав Джонсон.

Республіканці почали пов’язувати між собою політику з безпеки кордонів США та фінансування України після того, як представниками Республіканської партії було включено положення про кордон до первісного додаткового запиту Білого дому, що включав Україну, Ізраїль, охорону кордонів і допомогу в зміцненні безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Республіканці стверджують, що вжиття заходів з охорони кордонів необхідне для того, щоб розблокувати фінансування України.

У листі Джонсона також підтвердилися сумніви республіканців щодо надання допомоги Україні, незалежно від прикордонної політики.

– По-друге, я пояснив, що Конгрес і американський народ повинні отримати відповіді на наші неодноразові запитання, що стосуються: стратегії адміністрації щодо досягнення перемоги в Україні; чітко визначених і досяжних цілей; прозорості й підзвітності щодо вкладених туди доларів американських платників податків; і того, які конкретні ресурси потрібні для досягнення перемоги та сталого миру, – написав Джонсон.

У листі спікер Палати представників США підкреслює, наскільки далеко одна від одної перебувають сторони, через кілька днів після того, як сенатські переговори щодо допомоги зірвалися.

Крім того, у документі, надісланому до Білого дому, спікер також заявив, що за час адміністрації Байдена 6,5 млн осіб нелегально потрапили до США через кордон із Мексикою. На думку Джонсона, адміністрація Байдена ігнорує реальність і займається політичним позерством замість того, щоб співпрацювати з республіканцями в Конгресі.

Нагадаємо, напередодні двопартійні переговори щодо прикордонної політики зайшли в глухий кут через глибокі розбіжності між американськими законодавцями.

Читайте також
Чому допомогу Україні прив’язують до кордону США з Мексикою: відповідь конгресменів
Конгрес США

Зеленський скасував звернення до Сенату

Раніше з’явилася інформація, що президент України Володимир Зеленський планує виступити перед сенаторами на секретному брифінгу у вівторок, 5 грудня, по захищеній відеоконференції. Про це оголосив лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер.

Очікували, що Зеленський проінформує сенаторів про стан війни в Україні та необхідність чергової порції військової допомоги за день до того, як Сенат має проголосувати за ухвалення законодавчого механізму для пакету надзвичайної зовнішньої допомоги розміром $106 млрд, що включає понад $61 млрд для України.

– Адміністрація запросила президента Зеленського виступити перед сенаторами… у межах нашого завтрашнього секретного брифінгу, щоб ми могли безпосередньо почути від нього, що саме поставлено на карту під час цього голосування. Я прошу всіх сенаторів – усіх сенаторів – відвідати цей важливий брифінг, – заявив Шумер, виступаючи на засіданні Сенату.

Незважаючи на це, вже за кілька годин американський журналіст CNN Ману Раджу написав у X (колишній Twitter) із посиланням на Шумера, що президент Зеленський більше не буде віртуально присутнім на засекреченому брифінгу через запитання, яке виникло в останню хвилину.

За словами законодавців, Зеленський також не буде віртуально присутнім на брифінгу Палати представників з питань України.

Білий дім, Війна в Україні, військова допомога, Конгрес США, Підтримка України, США
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка