, редакторка стрічки

Знищено обладнання на ядерному об’єкті в Харкові: оголошено про підозру п’ятьом військовим РФ

В Україні вперше повідомили про підозру російському генерал-полковнику та чотирьом його підлеглим, які причетні до обстрілів дослідницької установки Джерело нейтронів у Харкові, що підпадає під злочин екоциду.

За інформацією Офісу генерального прокурора, у 2022 році по цьому ядерному об’єкту було завдано 74 удари різними видами зброї, включно з авіаційними бомбами та касетними боєприпасами. Слідчі встановили, що російські атаки не були випадковими.

Обстріл ядерного об’єкта в Харкові

Підозрюваний в обстрілі ядерного об’єкта в Харкові командир РФ був причетний до злочинів у Сирії, за які не поніс відповідальності, а тепер воює проти України. На момент знищення ХФТІ генерал-полковник був чинним командувачем Західного військового округу ЗС РФ.

Зараз дивляться

Інші підозрювані за ієрархією – два російські генерали. Серед них – командувач 6 загальновійськової армії, командувач 6 армії Військово-повітряних сил і протиповітряної оборони РФ.

Під підозру потрапили ще два російські полковники: командувач 45 артилерійської бригади великої потужності та командувач 79 гвардійської реактивної артилерійської Новозибківської бригади РФ.

Обстріл дослідницької установки Джерело нейтронів у Харкові та ХФТІ: підозрюють п'ятьох військових РФ Фото 1

Фото: Офіс генпрокурора

Російські злочинці віддали наказ окупаційним підрозділам, які зайняли позиції у населених пунктах, полях та лісосмугах у прилеглих до Харкова районах, Харківській і Бєлгородській областях, аеродромах Курськ та Вороніж РФ, щоб здійснювати бомбардування ХФТІ.

За висновком експертиз, навколишньому природному середовищу заподіяно шкоди на суму майже 15 млрд грн. Вартість та обсяги відновлювальних робіт будівель та споруд ХФТІ становлять понад 30 млн грн. Внаслідок атак знищено обладнання, аналогів якого немає.

Трьом російським генералам і двом полковникам повідомлено про підозру за різними фактами. Серед них – умисні дії з метою зміни державного кордону України, ведення агресивної війни, порушення законів і звичаїв війни, спричинення екоциду (ч. 3 ст. 110 ККУ, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 ККУ, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 ККУ, ч. 2 ст. 28, ст. 441 ККУ).

Усіх підозрюваних російських військовослужбовців планують оголосити в розшук. Наразі триває досудове розслідування.

Читайте також
Чи буде новий наступ на Харків: експерт про дії РФ на Куп’янському напрямку
Чи буде новий наступ на Харків з Куп'янського напрямку – пояснення експерта

Джерело: Офіс генпрокурора
Фото: Офіс генпрокурора
Бєлгород, Війна в Україні, Курськ, Офіс генпрокурора, Харків, Харківська область
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка