, редакторка стрічки

Звільнення Данілова, підбиття двох кораблів РФ та транш МВФ: головні новини 26 березня

Головне за день 26 березня

Президент звільнив секретаря РНБО Олексія Данілова, призначивши на його місце Олександра Литвиненка, який очолював Службу зовнішньої розвідки.

У ВМС України підтвердили пошкодження ще двох кораблів флоту РФ, а так званий суд у Москві заочно “заарештував” голову СБУ Василя Малюка.

Про ці та інші події в Україні та світі за день 26 березня 2024 року – у матеріалі на Фактах ICTV.

Зараз дивляться

Звільнення секретаря РНБО Олексія Данілова

Сьогодні президент Володимир Зеленський звільнив Олексія Данілова з посади секретаря Ради національної безпеки і оборони України, яку він обіймав з жовтня 2019 року.

А замість нього призначив голову Служби зовнішньої розвідки України Олександра Литвиненка, перед цим звільнивши його з відповідної посади.

Новим головою Служби зовнішньої розвідки призначено Олега Іващенка. До цього він був першим заступником начальника Головного управління розвідки Міноборони України – заступником начальника Генштабу ЗСУ.

Читайте також
Зеленський призначив екскерівника розвідки Литвиненка новим секретарем РНБО
Олександр Литвиненко

Заочний “арешт” глави СБУ Малюка в РФ

Зранку 26 березня з’явилася інформація, що Басманний райсуд Москви заочно “заарештував” голову Служби безпеки України Василя Малюка на два місяці.

Його звинуватили в тероризмі. Приводом міг стати вибух на Кримському мосту 8 жовтня 2022 року. Підготовкою та реалізацією цієї операції  Василь Малюк займався особисто з двома довіреними співробітниками.

Сам глава СБУ, говорячи про так званий заочний арешт у Росії, сказав, що рішення підконтрольних Кремлю судів не варті уваги.

Малюк зауважив, що його цікавить лише притягнення диктатора Володимира Путіна до відповідальності за воєнні злочини РФ в Україні.

Ураження російського корабля Іван Хурс підтвердили у ВМС

У Військово-морських силах ЗСУ заявили, що під час ракетної атаки 23 березня по військових об’єктах РФ у Севастополі, окрім ВДК Ямал та Азов, під удар потрапив також середній розвідувальний корабель Іван Хурс.

Зокрема, йдеться про пошкодження розвідувального обладнання в кормовій частині корабля. Тобто він зараз фактично не здатний виконувати завдання.

Удар Нептуном по ВДК Костянтин Ольшанський

Сьогодні також стало відомо, що Україна атакувала ракетою Нептун ВДК Костянтин Ольшанський, який окупанти захопили у 2014 році.

Цей корабель 9 років простояв у Севастопольській бухті, його просто розбирали на запчастини.

А коли росіяни зрозуміли, що великі десантні кораблі у Чорноморського флоту РФ закінчуються, вирішили відновити Костянтин Ольшанський та розпочали відповідні роботи.

Ступінь пошкоджень корабля з’ясовується, однак він точно наразі небоєздатний.

Україна отримала четвертий транш від МВФ

Сьогодні, 26 березня, Україна отримала від МВФ четвертий транш обсягом $880 млн у межах програми Механізму розширеного фінансування EFF.

Тож Київ залучив вже близько $5,4 млрд з передбачених програмою $15,6 млрд.

Ці кошти підуть на покриття пріоритетних бюджетних видатків та підтримку макрофінансової стабільності.

У НАТО розглядають можливість збиття ракет РФ біля своїх кордонів

Заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна заявив, що у НАТО розглядають варіант збиття російських ракет, коли вони летять у бік країн, які є членами Організації Північноатлантичного договору.

За його словами, у НАТО аналізують різні концепції, зокрема й те, що ці ракети слід збивати, коли вони вже дуже близько до кордону блоку – але це мало б відбуватися за згодою української сторони і з урахуванням міжнародних наслідків.

– Тоді ракети НАТО уражали б російські ракети за межами території дії блоку, – сказав Шейна.

Смерть академіка та екснардепа Ігоря Юхновського

Академік НАН України, Герой України Ігор Юхновський помер у Львові 26 березня на 99-му році життя.

Він був не лише фізиком-теоретиком, а й громадським та політичним діячем.

Обирався до Верховної Ради І-IV скликань. Також його називають автором ідеї референдуму 1 грудня 1991 року, який закріпив незалежність України. На перших виборах президента України в 1991 році посів п’яте місце.

Читайте також
Фізик-теоретик та автор ідеї референдуму про незалежність: біографія Ігоря Юхновського
Ігор Юхновський

Війна в Україні, Василь Малюк, МВФ, Олексій Данілов, РНБО
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка