21-й Рамштайн: експерт розповів, чого очікувати Україні від засідання

Сьогодні, 26 квітня 2024 року, відбудеться 21-ше засідання Контактної групи з оборони України, більш відоме як формат Рамштайн.
Ця зустріч високопоставлених представників оборонних відомств із понад 50 країн стане символічною, оскільки вона відбудеться рівно через два роки після того, як було організовану першу у квітні 2022 року.
Очікується, що зустріч відбудеться у форматі онлайн і на ній будуть присутні американський міністр оборони Ллойд Остін та голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Чарльз Браун.
Чого Україні очікувати від 21-го Рамштайну та чи можуть партнери надати додаткове озброєння за підсумками цього засідання – читайте на Фактах ICTV
Рамштайн 21: чого очікувати Україні
Публічно у Сполучених Штатах чи інших країнах-партнерах України не повідомляли, яким буде порядок денний засідання. Утім, за словами ветерана російсько-української війни майора запасу ЗСУ Олексія Гетьмана, під час засідання обговорять наступні поставки Україні після вже оголошених пакетів допомоги з боку Сполучених Штатів та Великої Британії, про що стало відомо напередодні.
– Це буде передусім узгодження логістики, а також планування подальших постачань: чого нам ще не вистачає, де це можна (знайти, – Ред.) і з ким можна домовитися, – наголосив він.
Гетьман зауважив, що питання логістики охоплює й те, як ця зброя буде постачатись, як буде здійснюватися переміщення озброєння, а також на яких складах зберігатиметься.
Водночас військовий аналітик зазначає, що навряд чи варто очікувати за підсумками засідання Контактної групи з оборони України якихось нових пакетів допомоги від партнерів, оскільки перед цим чимало країн вже оголосили про свої спроможності щодо постачання озброєнь.
– Куди ще більше? Німеччина оголосила про певну кількість зброї, яку постачатиме. Британія так само вже прописала, що буде постачати. Американці та французи теж, – каже він.
За його словами, списки усього озброєння та техніки, яку передають Україні, прописані заздалегідь. Для цього відбувалися консультації між Генеральним штабом ЗСУ, Міноборони України та військовими зі Сполучених Штатів та іншими партнерами.
– Американці чудово знають, які нам катери чи машини, наприклад, постачає Британія, що нам постачає Німеччина. Це узгоджено, тут нема змагання, – пояснює він.
Гетьман зазначає, що в ситуаціях, коли Сполучені Штати не передають Україні системи ППО Patriot, то це не означає, що у Вашингтоні цього не хочуть, а значить вже є відповідні домовленості з іншими країнами, які можуть передати ці засоби протиповітряної оборони.
– Бо виникає така думка, що вони навмисно, зі злоби так кажуть: “Patriot ми вам не дамо”. Нібито $60 млрд дадуть, але Patriot не дадуть. Це так не працює, – додає військовий аналітик.
Крім засідання у форматі Рамштайн відбуваються й інші зустрічі українських військових і представників Міноборони України з представниками Пентагону та інших західних оборонних відомств, де особливості допомоги Україні також обговорюються.
Нагадаємо, напередодні у Міноборони України повідомили, що в рамках відомства створили Офіс підтримки коаліцій, який має на меті забезпечити стійке та системне управління військовою допомогою, яка надається країнами-партнерами.