Якість води у Києві в нормі попри забруднення Десни та Сейму – Міндовкілля
15 вересня на річці Десна в межах Київщини якість води у місцях поблизу Києва та Броварів перебуває у межах норми. Ризики для здійснення водозабору відсутні.
Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Стан води в Десні
Перевищень за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук, а також важких металів не виявлено, наголошують у відомстві. Також не виявлено загибелі риби. Показники кисню у воді межах норми, фіксується потемніння води. Щодо вмісту азоту амонію, нітритів та хлоридів – перевищень не зафіксовано.
В Міндовкілля зазначають, що забруднення в Десні стало менш концентрованим, ніж було на початку у річці Сейм та у точках відбору води на Чернігівщині.
За даними Київводоканалу та Київського міського центру контролю і профілактики хвороб, у пробах питної води на ранок 15 вересня перевищення не виявлено.
– Очисні споруди Київводоканалу справляться із забрудненням у разі його доходження до точок водозабору. Тож якість води у кранах споживачів не зміниться та відповідатиме вимогам державних санітарних норм і правил. Єдиний ризик – можливий запах. Однак для його усунення Київводоканал заготував 120 тонн пилоподібного активованого вугілля, – наголошують у Міндовкіллі.
Стан води в річці Сейм
У річці Сейм на Сумщині у пунктах Чумакове та Озаричі хімічний вміст кисню фіксується на рівні 30-31,6 міліграма на дециметр кубічний. Вміст розчиненого кисню у воді відповідає нормі та перебуває в межах 6,8-7,4 міліграма на дециметр кубічний. Вміст азоту амонійного перебуває в межах норми, за добу дещо зріс біля сіл Чумакове та Мутин і фіксується у межах 0,09-0,22 міліграма на дециметр кубічний. Інші досліджувані показники залишаються в межах встановлених норм.
Стан води на Чернігівщині
На Чернігівщині якість води річки Сейм покращується, фіксується збільшення вмісту розчиненого кисню до 7,65-7,95 міліграма на дециметр кубічний. Показники азоту амонійного, заліза загального та марганцю дещо знизилися та не перевищують допустимих норм.