Ветеранів та осіб з інвалідністю залучатимуть до розмінування територій – Міноборони

В Україні планують залучати ветеранів та осіб з інвалідністю до очищення й розмінування територій. Вони аналізуватимуть знімки із супутників та безпілотників для виявлення і картографування забруднених мінами територій.
Залучення до очищення та розмінування територій
За інформацією Міністерства оборони України, це питання обговорили під час семінару Рівні можливості: залучення людей з інвалідністю до зайнятості в протимінній діяльності у Києві.
Як зазначили у Міноборони, однією з головних цілей протимінної діяльності є рівний доступ до роботи у цій сфері.
У Міністерстві оборони прагнуть залучити більше жінок, ветеранів, громадян, постраждалих від вибухонебезпечних предметів, та осіб з інвалідністю до розмінування земель.
Заступник начальника Головного управління протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Олег Шуварський зазначив, що велику увагу приділяють забезпеченню рівного доступу до роботи у цій сфері.
Зокрема, йдеться про створення спеціалізованих навчальних програм, які передбачатимуть як технічні, так й інші навички, необхідні для роботи у цій сфері, та створення умов для працевлаштування.
Ветерани війни та особи з інвалідністю аналізуватимуть знімки із супутників та БПЛА для виявлення і картографування забруднених мінами територій.
За даними Міноборони, програму з працевлаштування ветеранів війни та осіб з інвалідністю в Україні реалізовує ООН.
Перші четверо українців, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, вже отримали роботу в міжнародній організації The HALO Trust. Вони отримали пропозицію про роботу через місяць після завершення відповідного курсу.